!!ورود هر گونه دغدغه، ممنوع

دو تا بحث همیشه در جامعه باهم قاطی میشه و خیلی ها هم از این مسئله سوءاستفاده می کنن. یکی بحث تولید ثروته، یکی بحث مصرف ثروته.

اولی در اسلام بسیار مطلوبه و توصیه شده (در حالی که یه جریانی همیشه سعی می کنه به بچه مذهبی ها بقبولونه که ثروت چیز خوبی نیس و شماها به همون عبادت تون برسید و کاری به کار پول در آوردن نداشته باشید!) دومی اما بحث حساسیه و باید روش دقت بشه. ثروت تولید شده یا به دست اومده می تونه در راه مصرف گرایی و اسراف و اشرافیگری صرف بشه یا می تونه در راه سرمایه گذاری و تولید بیشتر ثروت صرف بشه.

کتاب «معیشت مومنانه» که مجموعه بیانات حضرت امام خامنه ای هست در4 موضوع زهد، رفاه، تجملگرایی و اشرافیگری کتاب بسیار خوبیه که دیدگاه رهبر مملکت رو نسبت به این موضوعات کاملا شفاف بیان می کنه. تمام سخنرانی های ایشون از آغاز رهبری شون تا الان هرجا ولو دو جمله درمورد این موضوعات بوده، در این کتاب جمع آوری شده و من فک می کنم برای افرادی که سعی دارن چیزهای غیرمعقولی رو در زمینه های اقتصادی و مالی به ایشون و تفکرات ایشون نسبت بدن، خوبه که این کتاب رو بخونن.

Image result for ‫کتاب معیشت مومنانه‬‎

بخش هایی از این کتاب 135 صفحه ای:

«بی رغبتی به دنیا با بنای دنیا که خداوند متعال این را وظیفه ی همه قرار داده است- منافاتی ندارد. دنیا را بسازید، زمین را آباد کنید، ثورت ایجاد کنید، اما دل نبندید، اسیر آن نشوید... بد نیست بدانیم که امیرالمومنین یکی از پردرامدترین آدم های زمان خودش بوده است. از قول آن حضرت نقل کرده اند که صدقه ای که من از مال خودم خارج می کنم، اگر به همه ی بنی هاشم تقسیم کنم، آن ها را کفایت می کند! درامد امیرالمومنین  این گونه بود. اما این انسان پردرامد، زندگی اش جزء فقیرانه ترین زندگی ها بود(بیانات در خطبه نماز جمعه ی تهران 12/11/75)... البته عرض بکنم، نه که من بگویم، خود علی بن ابی طالب فرموده که توقع نیست من و امثال من مث علی زندگی کنیم. خود آن بزرگوار گفتند که نمی توانید... از ماها نخواسته اند آنطور باشیم چون نمی توانیم کما اینکه امیرالمومنین هم این زهد را در همان زمان بر عیال خودش تحمیل نمی کرد. اما باید به آن جهت حرکت کنیم.(بیانات در دیدار با اقشار مختلف مردم 26/1/70) »[ دوشنبه 24 دی 1397 ] [ 17:40 ] [ *برف دونه* ]

[ تحلیل و نظر() ]


یکی از اشتباه های رایج مردم ما اینه که وقتی می گیم چای خارجی نخورین، فک می کنن باید برن چای ایرانی بسته بندی شده بخرن! بذار رک بهت بگم یه چیزیو. چای بسته بندی شده، چه ایرانی باشه چه خارجی، پر از اسانسه. اسانسی که هم عطر تندی به چای میده و هم رنگ مصنوعی داره. اثبات حرفم هم اینه که بعد از یه هفته، لیوان های سفیدت کاملا تیره میشه توش. دیگه ببین با معده ت چیکار می کنه این اسانس! برا دم کشیدن این چای های اسانس دار نه تنها 30 ثانیه زمان هم کفایت می کنه، بلکه حتی تو فلاسک هم رنگ پس میده!! بدون هیچ شعله و حرارتی!! بس که اسانس داره. این اسانس های موجود در چایی بسیار مضر هستن و معده ی آدمو داغون می کنن.

حالا من یه پیشنهاد برات دارم... چای طبیعی گیلان رو استفاده کنید تا بفهمید چای ینی چی! هم یه کمکی به چایکارهای هم وطن می کنی چون اوضاع مالی شون خیلی خوب نیس و هم معده ت یکم نفس راحت می کشه!! :)

اگه تا حالا امتحانش نکردی، پیشنهاد می کنم حتما ًیه بار امتحانش کنی.

من هر بار میرم گیلان، چند بسته چای طبیعی درجه یک میارم. دوستانی که به گیلان دسترسی ندارن می تونن بهم سفارش بدن براشون بیارم. اگه تهران باشن که به دستشون می رسونم، اگه هم شهرهای دیگه باشن، براشون می فرستم

و اما نکته ی مهم در مورد چای طبیعی بدون اسانس گیلانی:


طرف میاد گیلان، چایی طبیعی ما رو می خوره، حالشو می بره، خوشش میاد، می خره ازمون، میره دیار خودش، بلد نیس دم کنه، بعد میگه گیلانی ها سرمون کلاه گذاشتن!!

آخه از ما گیلانی ها مردمی بی آزارتر دیدین آخه که همچین نسبتی به ما می دین؟! :|

ببین چای طبیعی ما گیلانی ها نه بی رنگه نه بی بو! اگه درست دم کنی، اتفاقاً هم خیلی عطر داره هم بسیار خوش رنگه. منتها مردم اغلب بلد نیستن درست چایی دم کنن.بنابراین:

طریقه ی صحیح دم کردن چای طبیعی و بدون اسانس گیلانی:


1-      آب رو بذارین تو کتری یا سماور خوب بجوشه

2-      چای رو بریزین تو قوری چینی(هر چیزی غیر از قوری چینی چای رو بدطعم می کنه) و آب جوش رو بریزین توش

3-      شعله کتری یا سماور رو به شدت کم کنین

4-      قوری رو بذارین روی کتری به طوری که مستقیم با بخار در ارتباط باشه. نباید مانعی وسطش باشه و در ضمن نباید قوری مستقیم در معرض شعله باشه چون اینجوری چایی می جوشه و تلخ میشه.

5-      حتما حتما حتما یه پارچه تمیز، روی قوری بذارین تا چایی خوب دم بکشه

6-      لااقل 20 تا 30 دقیقه صبر کنین.


چای طبیعی بدون اسانس اینقد خوش طعمه که خالی خالی هم میشه خوردش، بدون هیچ قندی. از امتحانش پشیمون نمی شی :)[ دوشنبه 24 دی 1397 ] [ 12:07 ] [ *برف دونه* ]

[ سفارش چای!() ]


از سکـوت آنقــدر لبریزم تصـور می کنم

گوش هایم عاقبت از شدتش کر می شود[ دوشنبه 17 دی 1397 ] [ 14:30 ] [ *برف دونه* ]

[ بگو و رد شو...() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic