تبلیغات
!!ورود هر گونه دغدغه، ممنوع - مطالب آذر 1396

!!ورود هر گونه دغدغه، ممنوع
باز تا چشم بهم زدیم، یلدا رسید...

یلدای همه تون مبارک...

یلدا فرصت خوبیه برای دور هم جمع شدن های خانوادگی و شاد بودن... این فرصت رو باید غنیمت شمرد...

من نمی دونم از کی مد شده که هندونه بشه نماد یلدا، ولی اگه نظر منو بخوایین، بهتون توصیه می کنم هندونه نخورین این موقع از سال. از نظر طب اسلامی، هر میوه رو باید توی فصلش خورد و اگه خارج از اون فصل خورده بشه، برای بدن مضراتش بیشتر از فوایدشه. هندونه یه میوه با طبع سرده که اصلا مناسب ایام سرد زمستون نیست. عوضش انار رو جایگزین هندونه کنین تو جشن های یلداتون. هم خوشمزه ست، هم زمستونی، هم به شدت مفید و هم فوق العاده زیبا! طبع انار ترش، سرده، به همین دلیل خیلی مفید نیس. اما انار شیرین و ملس طبع معتدل دارن و بسیار برای خون، معده و حافظه مفیدن. البته این میوه از نظر معنوی هم خواصی داره که بسیار به خوردنش توصیه میشه(خصوصاً ناشتا)

اینقد حدیث در فواید انار(البته انار ملس یا شیرین) داریم که نمی دونم کدومشو براتون بذارم! مثلاً در روایت ها اومده که انار معده را دباغی، دهان را خوشبو و ذهن را قوی می سازد. هر کس ناشتا انار بخورد، تا چهل روز دلش روشن و نورانی می شود. انار انسان را نیرومند و جوان و خون را تصفیه می کند. خوردن انار، وسوسه ی شیطان را دور می سازد. بعد از حجامت انار بخورید که خون را می پالاید. به کودکان انار بدهید تا زودتر زبان باز کنند. زنی که در بارداری انار زیاد بخورد، کودکش زیبارو می شود و ...

از نظر طب اسلامی بهتره هر غذایی رو با مُصلِحش بخوریم؛ مصلح انار گلاب، یا گلپر و یا عسله.

شب یلدای سالم و شادی داشته باشید :)[ چهارشنبه 29 آذر 1396 ] [ 13:55 ] [ *برف دونه* ] بگو و رد شو...

این روزها شبکه ی افق داره سریال بسیار زیبای «مریم مقدس» رو بازپخش می کنه. من هیچ وقت این سریال رو کامل ندیدم... به خاطر همین همیشه منتظر بودم یه بار از اولش کامل همه ی قسمت هاشو ببینم که الحمدلله فعلا دارم اونو دنبال می کنم از شبکه ی افق. واقعاً سریال زیبا و مهمیه. مطالعات بسیار زیادی پشتش وجود داشته و با کارگردانی آقای شهریار بحرانی عزیز، به خوبی از آب در اومده. موسیقی بسیار عمیق و فاخر این فیلم از استاد مجید انتظامی عزیز، جذبه ی خاصی به این فیلم بخشیده.

Related image

یکی از عوامل فیلم، توضیح می داد که چطور نقش حضرت مریم رو انتخاب کردن و نکته ی جالبش این بود که می گفت با خانم شبنم قلیخانی قرار گذاشتیم که دو ماه قبل از شروع کار، ایشون تا حد ممکن از خونه خارج نشن و حتی جز در واقع ضروری از اتاقشون خارج نشن تا بتونن به خوبی اون حس معصومیت و زهد رو بگیرن. و می گفتن اینقد ایشون این نقش رو خوب بازی کردن که اگه قرار باشه دوباره برگردیم و این فیلم رو بسازیم، از ایشون برای این نقش استفاده خواهیم کرد.

Image result for ‫سریال مریم مقدس‬‎

یادمه یکی از اسقف های اعظم لبنان تعریف می کرد که وقتی این فیلم به ما پیشنهاد شد، ما روی خوش نشون ندادیم چون گفتیم اینو مسلمون ها ساختن و تازه معلوم نیس چه کسی نقش این قدیسه رو بازی کرده باشه که حرمتش حفظ شده باشه. اما وقتی فیلم رو دیدیم، به شدت تحت تاثیر قرار گرفتیم و مسئولین لبنان رو برای اکرانش تشویق کردیم.

Related image

متاسفانه این فیلم اونطور که باید برد جهانی پیدا نکرد. غرب، همیشه کارهای بی محتوای خودش رو چنان بزک می کنه و چنان جو میده که همه ی دنیا خبردار بشن که فلان کار ساخته شده اما ماها وقتی کارهای بامحتوا و فاخر هم می سازیم، اونطور که باید روی رسانه ای شدنش کار نمی کنیم. این فیلم می تونست برای دنیای مسیحیت و غرب، بسیار جذاب و تاثیرگذار باشه و اهداف مهمی رو در زمینه ی تقریب مذاهب محقق کنه که متاسفانه به نظر می رسه اینطور نشد.

حضرت مریم(س)، یکی از چهار زن برتر عالمه... قرآن ایشون رو الگوی تمام مردم دنیا معرفی کرده... ان شاءالله بتونیم طوری زندگی کنیم که ایشون هم در کنار سایر زنان برتر دو عالم، از ما راضی باشن و شفیع ما بشن در روز قیامت...[ دوشنبه 27 آذر 1396 ] [ 01:14 ] [ *برف دونه* ] تحلیل و تفکر

این روزها متاسفانه خیلی زیاد می شنوم که توی محل یا فامیل های دور طلاق اتفاق افتاده... ینی تقریباً هر بار که مامانم رو می بینم، خبر طلاق یکی از کساییو که می شناسم، بهم می ده!!! این همه خبر بد واقعاً برام کلافه کننده ست... سال هاست در آمارها می شنویم که هشدار میدن و میگن آمار طلاق در کشور خیلی رفته بالا... ولی انگار این آمار اینقد رفته بالا که کم کم داره به دور و بری هامون می رسه، داره ملموس میشه :(

این واقعا ناراحت کننده ست... دردناکه... آدم از غصه بمیره، حق داره...

من به شخصه معتقدم این طلاق ها علت های متفاوتی داره، و مطمئنم خیلی از این طلاق ها کاملا قابل پیشگیریه، ینی کافیه اون زن و شوهر یه سری نکات روانشناسی و سیاست های زندگی رو بدونن تا کارشون به طلاق کشیده نشه، اما متاسفانه گویا اصل قبح طلاق برای مردم ما ریخته شده و خیلی سعی نمی کنن جلوشو بگیرن!!

فعلا به این دلایل کاری ندارم، چون صحبت در مورد این دلایل مختلف، از حوصله ی اینجا خارجه . اما چیزی که من رو خیلی اذیت می کنه، اینه که خیلی از این موارد طلاقی که می شنوم این روزها، اولاً در سال های ابتدای زندگی مشترک زوج ها نیس(ینی همه شون بچه دارن و بچه های بعضی هاشون نوجوونن حتی) ینی نشون میده حاصل جوگیری و ناامیدی های رایج سال های اول زندگی که بعد از اتمام هیجانات کاذب عاشقانه و رمانتیک به وجود میاد، نیست. و متاسفم که بگم همه ی این طلاق های در سن بالا، یه نکته ی مشترک دارن: خیانت مرد!

بیشتر این طلاق هایی که من می شنوم و غالباً در سنین بالا اتفاق میفتند(ینی لااقل ده سال از شروع زندگی مشترک اون زوج ها گذشته) به این صورته که پای یه زن جدید در میون میاد، و زن اول ترجیح میده اون زندگی رو ترک کنه.(دقیقاً عین فیلم ها!!) حالا یا زن جدید به صورت نامشروع میاد وارد زندگی اون مرد یا با صیغه و اینا. و متاسفم که بگم در میان این طلاق ها مورد های مذهبی هم داریم کم کم می شنویم!! واقعاً تاسف باره. آدم نمی دونه چی بگه.(خدا میدونه از شنیدن بعضی هاشون چقددددد از عمق قلبم ناراحتم که واقعاً اینجا از وصفش عاجزم. چون افراد مذهبی با این کارها، ضربه های فرهنگی مهلک به اسلام می زنن)

بله می دونم...ممکنه الان بگی که نباید قضاوت کرد و شاید اون زن، زن زندگی نبوده که شوهرش مجبور شده بره زن دیگه ای بگیره. بله، منم انکار نمی کنم. شاید همینطور باشه. ولی این موضوع به هیچ وجه گناه اون مرد رو کم نمی کنه. سوال من اینه: آیا اگه مردی، مرد زندگی نباشه(که خیلی ها نیستن!)، اون زن باید بره سراغ یه مرد دیگه؟؟!!! (که الان این مدلیشم زیاد شده!!) پس این دلیل خوبی برای خیانت مردها نیس.

این وسط یه عده مذهبی هستن که میگن خب اسلام اجازه داده، کار حرام که نکرده. (با کمال احترام به نظرات متفاوت و مختلف، اما بذار اوناییو که این حرفو می زنن، با تبر از وسط دو نصف کنم!!!  ) این همون قضیه ی "علم دین " و "فهم دین"ه که حاج آقا قرائتی میگه!! :|

آخه چطور کار حرام نکرده؟! دقیقا کار حرام کرده این مرد. هرچقدم که زندگی ش سخت بوده باشه، هر چقدم که زنش بد بوده باشه، اگه واقعا مومنه، اگه مسلمونه، اگه خدا و پیغمبر سرش میشه، باید زندگی شو درست کنه. نه که سریع صورت مسئله رو پاک کنه و به این بهونه که دو همسری در اسلام ایرادی نداره، بره سراغ یه زن دیگه. من قبول دارم که خیلی از زن های امروزی(با این تفکرهای فمنیستی که از ماهواره ها و فضای مجازی بهشون منتقل شده) واقعاً زن زندگی نیستن.(بماند که اگه شوهرش واقعا مدیر و مدبر بود، نمیذاشت پای ماهواره و اینجور چیزا تو زندگی ش باز بشه) ولی بهم حق بده که نتونم بپذیرم که این کار مردها هم به عنوان یه راهکار صحیحه!

من سوالم اینه از این تیپ مردهای مذهبی که آیا واقعاً فقط حرام نبودن اصل اون عمل، موجب تایید اون کار میشه؟!! مثلا خود امر طلاق هم حرام نیس. کاملا هم حلاله. آیا باید یکی راه به راه بره طلاق بگیره؟!!! پس الان چون طلاق حرام نیس، همه مون بریم طلاق بگیریم یا طلاق بدیم؟!!! خیلی از کارها توی اسلام حرام نیس، پس باید بریم همه شونو انجام بدیم؟!! این چه استدلالیه؟! این چه دینیه شما دارید؟! این چه فقهیه؟!

آیا عواقب اون فعل به ظاهر حلال، توش حرامی نداره؟ توش مفسده نداره؟ بذار چند نمونه از این مفسده ها و حرام های الهی رو بگم که اتفاقاً از قِبَلِ همین حلال خدا (ینی زن دوم گرفتن) میاد بیرون(خطابم فقط فعلا با مردهای مذهبیه، چون غیرمذهبی ها وقتی خیانت می کنن، به اسم دین خدا این کارو انجام نمیدن الحمدلله!) :

-          خداوند در قرآن ازدواج رو مایه ی آرامش انسان قراره داده. آیا شما با داشتن زن دوم و بهم زدن زندگی اول تون واقعا احساس آرامش می کنین؟! ینی برهم زدن روند عادی زندگی(ولو مشکلاتی هم داشته باشه)، آرامشه؟!!! اسلام دستور داده انسان ها ازدواج کنن تا آرامش پیدا کنن. آیا هدف از ازدواج دوم شما، واقعا رسیدن به آرامشه؟! آیا برای این دستور خدا ازدواج می کنید؟ گیرم که جوابتون بله باشه، برای همسرتون چی؟ آیا ازدواج دوم شما موجب آرامش اونم شده؟!!! آیا اونم می تونه خیلی راحت از شما دل بکنه و بره سراغ یه مرد دیگه؟! آیا دین بهش همچین اجازه ای میده؟! آرامش یکیو بهم می زنین به خاطر آرامش سطحی خودتون؟! این حلاله آیا؟!

-          زنی که مطلقه میشه، زندگی ش سرشااااااااار از مفسده میشه. این احیانا حرام نیس؟! (در کشور ما، قانونی وجود داره که اگه زنی بفهمه همسرش دوباره ازدواج کرده، می تونه حتی دورادور طلاق بگیره. طبق فرهنگ ایرانی، طبیعتاً نادرند زن های ایرانی که حاضر بشن همچنان با همسری که بهشون خیانت کرده، زندگی کنن، بنابراین اولین نتیجه ی زن دوم گرفتن شما، که شرعاً حرام نیس، برهم خوردن یه زندگی مشترکه که در اسلام بسیااااار منفوره) زنی که زن باشه واقعا، ینی اون فطرت زنانه ش هنوز زنده باشه، بدترین اتفاقی که می تونه براش بیفته اینه که بفهمه دیگه معشوق کسی نیس. دیگه همسرش دوستش نداره. دیگه تنها شده. یه همچین زنی، از درون خرد میشه. زنی هم که از درون خرد میشه، دست به هر کاری می زنه. اصن خیلی از این زن هایی که خودشونو وارد زندگی یه مرد متاهل می کنن، همین زن های مطلقه هستن. اونا دیگه چیزی برای از دست دادن ندارن. خیلی ها فک می کنن زن های مطلقه آدم های بدی هستن. اینطور نیس. خیلی از اون ها نه بی حیا هستن نه بد. اما بلایی که خیانت همسرشون سرشون آورده، اونجوری که اون ها خرد شدن(اگه زن باشی می فهمی من چی میگم) از اون ها یه آدم بی باک می سازه که دیگه هیچی(حتی زندگی هم جنس هاشون) براشون مهم نیس و چیزی برا از دست دادن ندارن. آیا اون مردی که میره سراغ یه زن دیگه(حالا یا ازدواج دائم یا موقت) می دونه که با این کار، نه تنها زندگی خودش بلکه زندگی خیلی های دیگه رو قراره خراب کنه؟!! این همچنان حرام نیس؟! زنی که مطلقه ست، تنها میشه، بی پناه میشه، سرخورده میشه، بی دین و ایمون میشه، از همه چی می بره، می شکنه، داغون میشه، مسیر هدایت رو گم می کنه، مسیر کمال رو رها می کنه، فعالیت های اجتماعی ش رو نمی تونه دیگه انجام بده، له میشه... اینا رو می تونی پاسخ گو باشی؟!! بماند که در کنار تمام این مسائل، نیازهای عاطفی و جنسی و روحی شدید در همسر اول تون به وجود میاد که دیگه کسی نیس اون ها رو برآورده کنه... عامل این همه مفسده شمایید... شمایی که میگی کار خلاف شرع نکردم!!!! فردای قیامت می تونی جوابشو بدی؟!

-          اون بچه یا بچه هایی که به خاطر فعل به ظاهر حلال شما، فرزند طلاق میشن، احیانا این مسئله مفسده نداره؟!!! حرام نیس؟!  اون بچه ای که دیگه گرمی خانواده رو نمی چشه، دیگه به اون شادی های حضور باهم پدر و مادرش دسترسی نداره، اون غمی که سراغش میاد، اون افسردگی، اون خشم، اون نفرت که ازش ممکنه هرموجودی بسازه، و ضررهای زیادی به جامعه بزنه، و اون بچه رو از کمال انسانی ش باز بداره، آیا این ها مفسده نیس؟ حرام نیس؟ شرعیه این ها آیا؟

-          شمایی که مذهبی هستی و این کار شنیع رو با اسم حلال بودن و شرعی بودن انجام میدی، آیا به تاثیر عملت در بین اطرافیان فکر نمی کنی؟ اگر دختران جوان فامیل یا خانواده هاشون با دیدن زندگی تو و خیانتت،به همه ی پسرهای مذهبی و مومن بدبین بشن که میشن، اگه به خاطر عمل مزخرف تو، به دین خدا طعنه بزنن که می زنن، اگه این عمل تو موجب وهن اسلام عزیز بشه که میشه، این همه حرام رو چجوری توجیه می کنی؟!!! این ها خلاف شرع نیس؟!!!!!

خانواده اصلی ترین و مهم ترین رکن تربیتی و اجتماعی جامعه ست، اگه فاسد بشه یا از هم بپاشه، انسان های سالمی تحویل اون جامعه داده نمیشن. به همین دلیله که دشمن هم همیشه خانواده رو هدف گرفته تا ضربه بزنه به اون اجتماع و اسلام همیشه تاکید بسیار زیاد داشته بر امر خانواده و سلامت اون تا انسان ها بتونن رشد کنن و به کمال برسن و به خدا برسن و جامعه شونو اونطور که باید، بسازن. انسان باید در خانواده آرامش داشته باشه تا بتونه در اجتماع به فعالیت های علمی، اقتصادی، هنری، سیاسی، ورزشی و ... برسه و مفید باشه برای جامعه. از خانواده های درهم برهم و از هم پاشیده، هرگز انسان های سالمی بیرون نمیاد.

اون هایی که عین لباس عوض کردن، زن شونو عوض می کنن، و زن غریبه ای رو جای معشوق قبلی شون میارن تو زندگی مشترک شون، از عذاب خدا بترسن... من معتقدم این جور آدم ها هرگز روی خوش نمی بینن...چه در این دنیا، چه در اون دنیا... حالا هر چقدم که مذهبی باشن...

توضیحات: اینقد دلم پره از این موردهای طلاق بچه مذهبی ها که حد نداره... قلبم به شدت تحت فشاره... دلم برای اسلام می سوزه... این دینِ زیبای مظلوم... [ یکشنبه 26 آذر 1396 ] [ 19:10 ] [ *برف دونه* ] بگو و رد شو...

خسته ام...

خسته ام از این که همه ش من باید در راس یک جریان یا فعالیت گروهی باشم... نعمت خیلی بزرگیه که خداوند به من داده، برکت های زیادی برام داشته، ولی دیگه واقعاً خسته شدم... از همراهی نشدن ها خسته شدم... از دست تنها بودن... از این همه نقشه های برآورده نشده و برنامه ی روی زمین مونده... از این همه هدفی که بهشون نرسیدم... از این همه رویاهایی که دود شدن رفتن هوا... از این همه آرمانِ رنگ پریده...

دلم می خواد خودم بشم جزئی از یه مجموعه ی بزرگ تر... که به جای این همه مسئولیت و هدایتگری، خودم یه جزء کوچیکی باشم و عوضش کمی یاد بگیرم و استفاده کنم از مدیریت بقیه... دلم استاد می خواد، راهنما می خواد، هدایتگر می خواد... یکی که منو بفهمه...یکی که منو از سرچشمه ی معرفت دینی سیراب کنه...

خسته ام...

خیلی خسته...[ یکشنبه 5 آذر 1396 ] [ 17:57 ] [ *برف دونه* ] بگو و رد شو...

باورت میشه وقتی اومدم تو آخرین پست اینستاگرامم، هشتگ مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل بزنم، اینستا نذاشت پستمو بفرستم؟!!!! :| و بعد وقتی خواستم همین هشتگ ها رو به جاش، توی بخش نظرات بذارم، بازم نظرم فرستاده نشد!!!!!!!!!!!!! باورت میشه؟!! O_o[ چهارشنبه 1 آذر 1396 ] [ 13:19 ] [ *برف دونه* ] بگو و رد شو...