!!ورود هر گونه دغدغه، ممنوع

ببین بذار راحتت کنم: ما این جناح و اون جناح و این حزب و اون دولت و اینا نداریم... آدمای مملکت ما از همون قبل از انقلاب تا الان دو دسته بیشتر نیستن: حزب اللهی ها، حزب شیطان ها(به این دسته ی دوم میگیم لیبرال!)

حزب اللهی ها تفکراتشون سالمه، ایمانشون درسته، استکبارستیز هستن و تکیه شون فقط به خداست... منتها ایراد اصلی شون (که خیلی هم ضربه می زنه به کشور و اسلام) کم کار بودن و غیرمنسجم بودنشونه. تفکر سالمه ولی عمل، کنده. وقتی عمل نباشه یا عملِ صحیح و موثر نباشه، تفکر و ایمان سالم هم به درد اسلام و مسلمین نمی خوره. خیلی هاشون تنبلن، خیلی هاشون بی تفاوتن، خیلی هاشون فقط حرف می زنن! خیلی هاشون که اصن درگیر خودشونن، نمی تونن بقیه رو تحمل کنن؛ نمی تونن کار گروهی و تشکیلاتی بکنن، نمی تونن با موانعی که هست، کار بکنن، زود خسته می شن، زود می برن، زود میرن یه گوشه کز می کنن که خدایا تو شاهدی من می خواستم برا اسلام کار کنما، اینا نذاشتن!! خیلی هاشونم درگیر کارای مختلف می شن و در واقع هیچ کاری نمی کنن! و البته همیشه معتقدن که اتفاقاً خیلی هم دارن جهاد فی سبیل الله می کنن!!! به عبارتی، اولویت ها رو تشخیص نمی دن... و البته خیلی هاشونم هیچ کدوم از این ایرادها رو ندارن، و میشن یکی مث چمران، همت، زین الدین، ابراهیم هادی، شهریاری، احمدی روشن، قاسم سلیمانی، محسن حججی... که نامشون برای همیشه در آسمانِ انسانیت می درخشه.

دسته ی دوم، ظاهراً اونقد هم شاید بد نباشن که اسمش روشه، اصن شاید خیلی هاشون خودشونم متوجه نیستن که جزء حزب شیطانن! خیلی هاشونم مذهبی ان اتفاقا. مسئله اصن مذهبی بودن و نبودن نیس. مسئله حتی انقلابی بودن و نبودن و یا از لانه جاسوسی بالا رفتن و نرفتن هم نیس! مسئله عمق تفکر یک شخصه. تفکر، تفکر اسلامی ناب نیس. تفکر تفکر لیبرالیه. نه اینکه خودشون آدم های لیبرال و بی قید و بندی باشن، نه! خیلی هاشون نماز و روزه شونم پا برجاست اتفاقاً. خیلی هاشون که الحمدلله حوزوی هم بودن و هستن!! اما تهِ قلبشون همیشه با غربه! همیشه –و گاهی ناخودآگاه- یه ابهتی در غرب می بینن... تفکر سرمایه داری و لیبرالی غرب یه هیمنه ای داره براشون... طاغوت براشون جلوه کرده... شاید خودشون هم خبر نداشته باشن و وقتی بهشون بگی انکار کنن و حتی یه بد و بیراهی هم به غرب و آمریکا بگن... اما اگه اعمال و رفتارشون رو بررسی کنی، حرفاشون رو حلاجی کنی، یه کم وقت بذاری و لایه های ذهنشون رو موشکافی کنی، در عمق تفکراتشون می رسی به جایی که آشکارا خلاف آیه ی قرآن یا سخن صریحِ معصومه؛ بذار بی پرده بگم، اینا یه جایی ریشه ی تفکرشون، اون تهِ ته ِ تهِ اعتقادات و جهان بینی بنیادین و ایدئولوژیک شون طاغوت رو خدا گرفتن، نه الله رو! بعضی هاشونم که آشکارا این اعتقادات لیبرالی شون رو به زبون میارن و دوس دارن کل مملکت هم مث خودشون برای تفکر لیبرالی غرب (با تمام ابعاد و زوایای مختلفش) دولا بشن و سجده کنن!

واضحه که امام خمینی(ره) در زمره ی گروه اول بود و الان هم حضرت آقا در زمره ی این گروه هستن. اما متاسفانه بسیاری از مسئولین کشور، حتی مسئولین بلندپایه ی کشور، و همچنین بسیاری از افراد تاثیرگذار در سیاست یا اقتصاد یا فرهنگ کشور(که شاید خیلی هم تو چشم نباشن) جزء دسته ی لیبرال ها هستن. باورش سخته ولی اینقد لیبرال ها در کار رهبر و سایر مسئولین که حزب اللهی هستن، سنگ اندازی کردن تو این 40 سال که حد نداره... هر چی زمان داره می گذره، بیش از پیش، دارم به این قضیه پی می برم. این که میگم سنگ اندازی، ممکنه یکی بگه خب شاید تفکر لیبرال ها درست باشه! بحثم فعلاً درست و غلط بودنش نیس، بحثم اینه که خوبه بعد از 40 سال انقلاب، مردم بفهمن که هنوز تفکر اسلامی توی کشور پیاده نشده اصن... ینی هنوز پیاده نشده که ببینیم اصن کارامد بوده یا نه! این خیلی عصبانی کننده ست. مثلاً در حوزه ی آموزش و پرورش، در علوم انسانی، در بحث رسانه، در کللللل بحث اقتصاد، تو تصویب خیلی از قوانین، و در بسیاری از بخش های این کشور، اصلاً تفکر حزب اللهی حاکم نبوده، حاکم که چه عرض کنم، حتی دخیل نبوده. ولی چون حکومت اسمش جمهوری اسلامیه، مردم دائماً فک می کنن که این بخش ها هم دست حزب اللهی ها بوده.(و البته رسانه های غربی هم خوب آتش این فکر رو داغ می کنن!) ینی ناخودآگاه فک می کنن تمام کشور اسلامیه، بعد از خودشون می پرسن پس چرا اینقد مشکلات داریم؟! پس لابد اسلام و حکومت اسلامی و کلاً حکومت دینی کارامد نیس... مردمی که چنین فکری بکنن، به نظرت آیا برای ظهور یک منجی الهی و برقراری یک حکومت دینی جهانی تلاش می کنن؟! براش حتی دعا هم نمی کنن دیگه!!

این که واقعاً کدوم تفکر(تفکر حزب اللهی یا تفکر لیبرالی) بیشتر به درد مردم و مملکت می خوره، با یکم(فقط یکم) مطالعه ی تاریخی قابل حله. کافیه انسان یکم تاریخ صدر اسلام و تاریخ اهل بیت و بعداً تاریخ همین صد سال اخیر ایران و جهان رو مطالعه کنه تا بفهمه که کدوم تفکر برای کل انسانیت (و تبعاً مملکت ما) مضره و کدوم مفیده. چون تا دنیا دنیا بوده، یه عده تفکر الهی داشتن یه عده تفکر طاغوتی.

و اگه کسی می خواد خیلی عمیق تر بدونه، کافیه اندکی از نظریات جامعه شناسی که پایه های تفکر لیبرال و سکولار بودن رو مطالعه کنه تا بفهمه آیا عقل می پذیره چنین تفکری رو یا نه. همچنین می تونه یه تحقیقی هم بکنه در زندگی مردم عامه در کشورهای سکولار و لیبرال غربی در چند قرن اخیر.

بنده معتقدم کشور ما 40 ساله از حکومت طاغوت رها شده ولی هنوز از تفکر طاغوتی رها نشده. هنوز این تفکر مث یه پیچک سمج، در تار و پود اقتصاد و سیاست و فرهنگ این کشور تنیده شده و دست و پای نظام رو بسته تا نتونه اسلام رو پیاده کنه. در حوزه ی سیاست، تشخیص مسئولین لیبرال خیلی آسون تره، ولی در سایر حوزه ها، متاسفانه خیلی از این افراد قابل تشخیص نیستن و در لباس مذهبی ها دارن ضربه های جدی به اسلام و کشور می زنن. این وسط کم کاری و بی تفاوتی و تنبلی حزب اللهی ها هم میدون رو برای لیبرال ها باز کرده... به همین دلیل معتقدم اون ها هم به اندازه ی لیبرال ها در ضربه به کشور مقصرن.

امیدوارم ببینم روزی رو که ملت ما خودشون با دست های خودشون این تفکر رو در کشور، ریشه کن کنن تا ما ببینیم این اسلامی که خمینی برامون آورد، چه میوه ای میده. مطمئنم میوه ی شیرینی خواهد بود...[ یکشنبه 29 بهمن 1396 ] [ 10:11 ] [ *برف دونه* ]

[ تحلیل و تفکر() ]


این کیهانِ روز پنجشنبه 12 بهمن سال 57ه که توی آرشیو روزنامه ای پدر پیداش کردم.

چه حس خوبیه برای یک ملت که بعد از تلاش های چند ساله و کلی شهید دادن، بلاخره قیام شون نتیجه داد و کشور رو گرفتن از چنگال ابرقدرت ها و دادن به دست مردی از جنس خدا... مردی از نسل فاطمه(س)...

انقلاب اسلامی ایران، یک پدیده ی شگفت انگیز در تمام اعصار بود و ابعاد مختلفی داره که حقیقتاً با چند تا مستند دیدن به دست نمیاد... باید بریم در موردش کاملاً مطالعه کنیم و ابعاد مختلفش رو مورد بررسی قرار بدیم تا بتونیم در موردش اظهار نظر کنیم... کاش اونایی که با چهارتا شعار مخالف دادن مردم تو خیابون ها، به طرز مضحکی فک می کنن تو ایران باز داره انقلاب میشه برن یکم جامعه شناسی و تاریخ انقلاب های دنیا رو بخونن تا بفهمن که اساساً پدیده ای به اسم انقلاب چجوری شکل می گیره... اون وقت می فهمن که این چهارتا شلوغ بازی و اغتشاش، حتی الفِ انقلاب هم نیس! :)

در تمام این سال ها، همیشه برامون از فداکاری بزرگ مردان جبهه ی دفاع مقدس گفتن، از شهدای جنگ، از جانبازها و فرماندهان شجاع ایرانی... البته که اون ها ستارگان بزرگ تاریخ این مرز و بوم باقی می مونن... ولی کمتر به ما از انقلابی ها گفتن، از کساییه که جونشون رو، آبروشون رو، حتی ناموسشون رو برای انقلاب دادن... گفتنش آسونه، ولی وقتی فک می کنی با رژیمی طرف بودی که خفقان مطلق بود، و مردم از ترس ساواک حتی نظرات سیاسی شون رو به نزدیک ترین دوستانشون هم نمی تونستن منتقل کنن، تازه می فهمی انقلابی ها چقد زحمت کشیدن و چه ابرمردها و ابرزن هایی بودن که از راحتی و خوشی زندگی شون زدن و با شجاعت مثال زدنی شون تونستن پایه های این انقلاب عظیم رو بکارن... مردها و زن هایی که شاید اسم هاشونو ندونیم اما قطعاً پیش خدا بسیار ارزشمندن و من به همه شون افتخار می کنم...

برای این کشور عزیز، این خاک مقدس، این ایران زیبا و مقتدر، خون های زیادی ریخته شد، چه قبل از انقلاب، چه بعد از انقلاب.... کاش قدرِ این خون ها رو بدونیم و نذاریم پایمال بشن... کاش همیشه رو کشورمون تعصب داشته باشیم و اینقد حرف های دشمنان قسم خورده ی این کشور رو باور نکنیم و از اون ها تبعیت نکنیم... و اجازه ندیم کسی کشورمون رو، ملت مون رو، فرهنگ مون رو، دین مون رو، رهبرمون رو و نظام مون رو تحقیر کنه...

Related image

خداوند دید که اون مردم برای خدا از جان و دل قیام کردن و از هیچ چیز جز خدا نترسیدن، پس به اون مردم شجاع و مومن عنایت کرد و براشون رهبری از نسل فاطمه(س) و شجاع و مقتدر، عالم و عارف بالله فرستاد تا با هدایت اون، طاغوت رو زمین بزنن و به سمت نور حرکت کنن... و بعد از اون هم، عالمی دیگه رو جانشین اون برای این کشور قرار داد که برای ما نسل سومی هایی که خمینی رو ندیدیم، قطعا مث خمینی در دل هامون جا گرفته و به وجودش افتخار می کنیم.

ولایت، قطعاً نعمت بزرگیه که خدا به هر ملتی نمیده... اگه قدرش رو ندونیم، از دستش خواهیم داد... حکومت جمهوری اسلامی، هرچند تا اسلامی شدن کامل، بسیار فاصله داره و نقدهای زیادی بهش وارد هست، اما من به عنوان یک نسل سومی، یک دهه ی شصتی، با افتخار اعلام می کنم که عاشق این نظام هستم و اونو با تمام ایراداتی که داره، با تمام ضعف هایی که داره دوست دارم و برای رفع ایراداتش تا جایی که بتونم تلاشمو می کنم و سعی می کنم به جای غر زدن، درستش کنم در حد وسع خودم و یک تار موشو به این همه کشور در دنیا نمیدم... چون درک می کنم که این حکومت با انقلاب تشکیل شد، ینی از صفر (حتی زیر صفر) و الان فقط 39 سال ازش گذشته... و در این 39 سال، شاید نصفش رو درگیر بود دائماً با موانعی که می خواستن ریشه ش رو بزنن... از جنگ های خارجی دشمنان بگیر تا منافقین و و نفوذی ها و فتنه ها و کج فهم ها و خشک مغزها و لیبرال ها... و البته که مبارزه هنوز ادامه داره...بنابراین خیلی مسخره ست که اونو مقایسه کنیم با کشورهایی که قرن هاست جنگ به خودشون ندیدن و هرگز اینو تجربه نکردن که تمام کشورها علیه ش متحد بشن و از آخرین حربه ها علیه ش استفاده کنن.

دهه ی فجر انقلاب اسلامی ایران رو تبریک میگم به همه ی مومنین جهان... نه فقط ایرانی ها... چرا که وقتی دهه ی فجر میشه، بسیاری از دوستان خارجی من که مومن هستن، بهم تبریک میگن و برای این حادثه ی حماسی 40 سال پیش، در کشورهای خودشون جشن میگیرن...اون هایی که از اون ور آب دائماً پیگیر مسائل داخل کشور هستن و به ما تذکر میدن که مبادا انقلاب رو تضعیف کنین، مبادا رهبرتون رو تنها بذارین، مبادا به دشمنان تون روی خوش نشون بدین... بدونین که تنها نیستید و قلب های ما از سراسر دنیا با شماست... و چشم امید ما به شماست... و کشورِ قلب های ما کشور اسلامی شماست.

من یک نسل سومی ام... وقتی به دنیا اومدم که امام خمینی عزیز از دنیا رفته بود... اما افتخار می کنم که در این دوره از کشورم به دنیا اومدم... افتخار می کنم که این حکومت، یک حکومت ولاییه و معتقدم این حکومت همون حکومتیه که سال ها تمام 124 هزار پیامبر و اولیا خدا قصدِ تشکیلش رو داشتن و موفق نشدن...  و معتقدم که این حکومت، اگر ایرادهاش برطرف بشه، بهترین الگوی سیاسی برای تمام مردم دنیا خواهد بود...

و روزی مردم ایران و تمام مردم عالم اینو خواهند فهمید که حکومت های طاغوت همگی ناکارامد هستند و باید فقط به یک حکومت الهی پناه ببرن... به امید اون روز...[ شنبه 14 بهمن 1396 ] [ 11:20 ] [ *برف دونه* ]

[ تبریک() ]


اینو یادته قبلاً گفته بودم؟!

جالبه که من خودم چند سال پیش در مورد موسیقی به این نتیجه رسیده بودم اول، بعداً با این حرف های امام مواجه شدم که برام خیلی جالب بود و مطمئن شدم که نتیجه ی تجربی ای که خودم به دست آوردم، ظاهراً صحیح بوده. حتی برام جالبه که امام از واژه ی تخدیر و مخدر استفاده کرده، در حالی که من این حرف های امام رو قبل از نوشتن اون پست نخونده بودم!!!!

یادمون باشه که امام خمینی(ره)، قبل از اینکه یک انقلابی و سیاستمدار باشن، یک فقیه و عالم دینی و یک عارف بزرگ در عصر ما بودن که دوست و دشمن به علم ایشون اعتراف کرده و می کنن...

بحث ایشون که کامل ترش در جلد 8 صحیفه هست و من قسمت هایی ش رو برات در ادامه میذارم، کاملاً دلسوزانه ست وگرنه اگه یک سیاستمدار قدرت طلب بودن، قطعاً جوانان رو به موسیقی و انواع سرگرمی های تخدیرکننده تشویق می کردن تا کاری به کار حکومت نداشته باشن و سرشون گرم باشه تا بتونن بچاپن! رادیو و تلویزیون مون که خیرسرشون به این حرف ها عمل نکردن!!! لااقل ما حرف های دلسوزانه ی این پدرِ پیرِ امت رو در سبک زندگی شخصی مون جدی بگیریم تا روحمون سالم تر بمونه:

«از جمله چیزهائی که باز مغزهای جوان ها را مخدر می کند و تخدیری است موسیقی است. موسیقی اسباب این می شود که مغز انسان وقتی چند وقت به موسیقی گوش کرد تبدیل می شود به یک مغزی غیر آن کسی که جدی باشد، از جدیت انسان را بیرون می کند و متوجه می کند به جهات دیگر... موسیقی از اموری است که البته هر کسی بر حسب طبع خوشش می آید، لکن از اموری است که انسان را از جدیت بیرون می برد و به یک مطلب هزل می کشاند، دیگر یک جوانی که عادت کرد که روزی چند ساعت را با موسیقی سر و کار داشته باشد (که اینها شاید اکثر رادیوشان و تلویزیون شان از همین قسم ها بود) یک جوانی که اکثر اوقاتش را صرف بکند پای موسیقی و اکثر اوقاتش را صرف بکند در اینکه پای موسیقی بنشیند و اینها، این از مسائل زندگی و از مسائل جدی بکلی غافل شود، عادت می کند، همانطور که به مواد مخدره عادت می کند. کسانی که به مواد مخدره عادت می کنند، دیگر نمی توانند یک انسان جدی باشند که بتوانند در مسائل سیاسی فکر بکنند. فکر انسان را موسیقی جوری کند که دیگر نتواند در غیر همان محیط موسیقی و مربوط به شهوات و مربوط به موسیقی نتواند اصلش فکرش را بکند... موسیقی با تریاک فرق ندارد، تریاک یک جور خلسه می آورد این یک جور خلسه می آورد.»
[ پنجشنبه 12 بهمن 1396 ] [ 23:58 ] [ *برف دونه* ]

[ تحلیل و تفکر() ]


چند هفته پیش قسمت شد مستند جنجالی «قائم مقام» رو ببینیم...مستندی که برای اولین بار در مورد دوران زندگی و حیات سیاسی آقای منتظری در ایران ساخته شد و مفصّل به جزئیات سال های شهرت این آدم پرداخت. این مستند که توسط چند تا جوون ساخته شده، خیلی بی پرده تر از اونی بود که فکرشو می کردم... بی پرده نه از حیث جهت گیری، بلکه از نظر ذکر تمام و کمال مدارک و اسناد تاریخی؛ اسنادی که در تمام این سال ها شاید به اسم مصلحت، هرگز افشا نشده بود.

در ضمن این مستند سعی کرد بی طرف باشه و در میان مصاحبه کننده ها، افرادی که تفکراتشون نزدیک به آقای منتظری بود، مث بعضی اطلاح طلب ها و همچنین پسر ایشون، هم دیده میشد. تقریباً تحلیل خاصی توی مستند نبود، به همین دلیل نمیشه انگ تعصب یا جهت گیری رو به سازندگان این مستند زد(هرچند مواضع و تفکرات سیاسی سازندگانش بر کسی پوشیده نیس) بلکه سعی کرد فقط پدیده های تاریخی رو به ترتیب و با استناد به مدارک و اسناد معتبر ذکر کنه.

این مستند برای من خیلی جالب بود. خب ما یه چیزایی از آقای منتظری و ماجراهاشون شنیده بودیم ولی خدایی ش من به شخصه فک نمی کردم تا ایننننن حد کارای عجیب غریب کرده باشن توی کشور! اونم به عنوان شخص دوم مملکت! چرا که ایشون سال ها رسماً به عنوان قائم مقام رهبری و شخص دوم مملکت محسوب می شد.

در ضمن، نمی دونستم از نظر علمی اینقد مقامشون بالا بوده... ینی فک می کردم فقط یه آدم سیاسی بودن... در حالی که اولِ مستند، در مورد ابعاد علمی ایشون توضیحاتی داده میشه که برای من خیلی عجیب بود، مثلاً به نقل از حضرت امام(ره) گفته میشه که آقای منتظری رو در حد شهید مطهری می دونستن از نظر علمی... چرا که هر دو شاگرد و حاصل عمرِ امام بودن... انسان وقتی اینجور چیزا رو می بینه، واقعاً از آینده ی خودش می ترسه که مبادا همین علمش ضربه بزنه به سرنوشت دنیا و آخرتش...چرا که علم بدون تقوا بسیار خطرناکه.

Image result for ‫مستند قائم مقام‬‎

یه نکته ی جالب دیگه در مورد این مستند این بود که در جایی از اون، آقای ناطق نوری به صراحت می گه که وقتی در مورد این همه کارهای عجیب از آقای منتظری پرسیدم، ایشون یه جمله ی عجیب گفتن... گفتن: توی خونه تحت فشارم!!! این مستند تا آخر هم از این جمله ی مرموز پرده برنداشت و شاید هنوزم کسی نمی دونه که این جمله ی منتظری حاوی چه پیامی بود... اما انسان به فکر فرو میره که خانواده و مشخصاً زن ها چه نقش های عمیق و تعیین کننده ای می تونن ایفا کنن در پشت پرده های سیاسی و اقتصادی و علمی و اجتماعی یک جامعه!

این مستند در مورد شخص آقای منتظری بود اما اگه با دقت به تماشای اون بشینیم، میشه متوجه نکات حاشیه ای خیلی جالبی در مورد خیلی ها شد... مثلاً میشه فهمید که هاشمی رفسنجانی و بسیاری از اطرافیانش و خیلی از مسئولین این کشور از همون زمان حیات امام در خیلی از موقعیت های حساس به اسم مصلحت اندیشی آسیب هایی به انقلاب زدن و خیلی جاها به امام فشار آوردن!

مثلاً اصرار دارن که منتظری بشه قائم مقام(ینی جانشین) رهبری، در حالی که خودِ شخص امام مخالفه!!!!

اصرار دارن که حمایت عجیب منتظری از قتل های زنجیره ای مهدی هاشمی رو توجیه کنن و فقط به دلیل اینکه قائم مقام رهبری حامی اون شخص و تشکیلاتش هست، اون ها رو محکوم نکنن!!! و اگه قاطعیت امام خمینی نبود، قطعاً این اتفاق میفتاد!!!

اصرار دارن همه چیو با مصلحت اندیشی های احمقانه حل و فصل کنن و هیچ گزارشی به مردم ندن! (انگار انقلاب ارث پدرشون بوده یا مملکت، حیات خونه ی پدری شونه!!) در حالی که امام دائماً تاکید داشتن که گزارش ها و نامه ها و اعترافات منافقین مستقیماً در رادیو یا تلویزیون خونده بشه.

اصرار دارن نامه ی عزل امام خطاب به منتظری علنی نشه در حالی که دستور مستقیم امام بود که این نامه در رادیو خونده بشه و سرآخر هم به خاطر فشار هاشمی رفسنجانی اون نامه ی مشهور خونده نشد و همین موضوع باعث شد بعدها یه عده ادعا کنن(از جمله پسر آقای منتظری) که این نامه رو احمدخمینی نوشته بوده، نه خود امام خمینی!!! در حالی که این نامه ی امام، به اندازه ی کافی شاهد داشت و حتی اگه این ادعا درست بوده باشه، در اصل ماجرا ینی عزل منتظری توسط امام تغییری ایجاد نمی کنه!

Image result for ‫مستند قائم مقام‬‎

خلاصه که مستند عجیب و پیچیده ای بود. رفتارهای بسیاری از مسئولین وقت، برای من عجیب تر از رفتارهای خودِ منتظری بود! این حجم عظیم خود عاقل پنداری(!) و مصلحت اندیشی رو نمی فهمم... این که خودشونو حتی از امام جامعه(که ولی فقیه هست) عاقل تر و داناتر فرض می کنن!!

البته این وسط مسئولین بصیری هم بودند که لا به لای ماجراهای بهت آور این مستند، بصیرتشون خود نمایی می کرد... مثل آیت الله محمدی گیلانی که از همون ابتدا تشخیص داده بود که منتظری هرچند زاهد و عالمه اما به درد رهبری جامعه ی اسلامی نمی خوره؛ و این تشخیصش رو صریح با امام مطرح کرد.

این مستند خیلی حرف برای گفتن داره... واقعاً انسان رو به تفکر وا میداره... کسی که شاگرد خاص امام جامعه و جانشین اون بود، کسی که یک فرد انقلابی و مومن بود، کسی که مواضع شدید ضداستکباری داشت، به یکی از اصلی ترین فتنه گران جامعه در اون زمان تبدیل میشه و با نامه ها و سخنرانی های تند خودش رسماً جلوی ولایت فقیه می ایسته و مواضعش 180 درجه تغییر می کنه و علیه نظام جبهه می گیره!!! خدا آخر و عاقبت همه مونو ختم به خیر کنه ان شاءالله!

Image result for ‫مستند قائم مقام‬‎

من بسیار خوشحالم که بچه هایی از نسل سوم انقلاب به این موضوع پرداختن... موضوعی که هرچند در ظاهر تاریخیه، اما انسان رو در مورد وقایع کنونی کشور هم هشیار می کنه... تماشای این مستند رو به هیچ وجه از دست نده...[ چهارشنبه 11 بهمن 1396 ] [ 00:51 ] [ *برف دونه* ]

[ بهت و حیرت() ]


فیلم اشنوگل رو دیدم چون همیشه معتقدم باید فیلم های دفاع مقدسی رو دید، حتی اگه چرت باشن! باید فیلم های دفاع مقدسی رو دید و حمایت کرد تا سینماگران کشور تشویق بشن و رو بیارن به ساخت فیلم های دفاع مقدسی... تا به قول حضرت آقا استخراج کنن گنج های نهفته در فرهنگ غنی دفاع مقدس رو. سینمای ما در حوزه ی دفاع مقدس هنوز که هنوزه نتونسته انگشت کوچیکه ی کتاب های دفاع مقدسی ما بشه... سینما هنوز خیلی عقبه!

Related image

اسم فیلم از اول هم عجیب بود... نمی دونستم ینی چی... حدس می زدم اسم یه مکان باشه!!! اما در جریان فیلم فهمیدم به اون  نی مخصوص غواص ها که باهاش از زیر آب نفس می کشن، میگن اشنوگل!!
Image result for ‫اشنوگل‬‎

آره! این فیلم در مورد شهدای غواص بود... همون شهدای غواصی که اون سال به طرز عجیبی دل همه ی ایرانی ها رو سوزوندن... اما در یه قالب داستانی خیلی جذاب و هیجان انگیز... در واقع ماجرا خیلی جنایی تر از اونی که فکرشو بکنی، به نظر می رسه!! اینقد هیجان داستانی فیلم بالا بود که من اصن از بعد دفاع مقدسی ش لذت نبردم!!!! حس می کنم باید برم دوباره ببینمش تا این بار با خیال راحت و بدون استرس بتونم از به تصویر کشیدن حماسه سازان غواص لذت ببرم!

Image result for ‫اشنوگل‬‎

فیلم اشنوگل با بازی برزو ارجمند، رحیم نوروزی، کاوه سماک باشی و ماه چهره خلیلی و به کارگردانی علی سلیمانی و هادی حاجتمند(که اولین تجربه ی کارگردانی شون بوده)، شاید ایرادات فنی جنگی و نظامی داشته باشه(ینی مثلاً یه چیزاییو در جنگ نشون داده باشه که رزمنده های جنگ بخندن و بگن اینجوری عملیات نمی کنن که بابا! باید اونجوری نشون میدادن!) ولی از حیث سناریو بسیار جذاب و هیجان انگیز بود... و تو تا آخر داستان هی منتظر بودی ببینی بلاخره این بابایی که دارن ازش حرف می زنن جاسوس بوده یا نه!!!

Image result for ‫اشنوگل‬‎

صحنه های زنده به گور شدن شهدای دست بسته ی غواص در این فیلم به طرز تاثیرگذاری نشون داده شد و اصلاً سازندگان این فیلم اونو به این شهدا و خانواده هاشون تقدیم کردن. در واقع اشنوگل ادای دین سینمای ایران به شهدای دست بسته ی غواص بود.

Image result for ‫اشنوگل‬‎

پیشنهاد می کنم حتماً ببینی این فیلم زیبا و متفاوت دفاع مقدسی رو...

Image result for ‫اشنوگل‬‎

Image result for ‫اشنوگل‬‎

توضیحات1 : دیالوگ ماندگار این فیلم از نظر من این بود: آسون ترین کار تو جنگ، مُردنه! سخت ترین کار، جنگیدن!

توضیحات2 : صحنه ی خشن و جنگی نداره این فیلم... دل نازک ها هم می تونن برن ببینن :)

توضیحات3 : مصاحبه با کارگردان... حتما بعد از تماشای فیلم، بخونش اینو[ شنبه 7 بهمن 1396 ] [ 03:28 ] [ *برف دونه* ]

[ تحلیل و تفکر() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic