!!ورود هر گونه دغدغه، ممنوع

"باید در زندگی عادت کنیم برای ریزترین کارهای روزمره هم حتی نیت خدایی کنیم. چون اگر عادت کنیم به نیت کردن، دیگر نمی توانیم گناه کنیم. چون کار گناه را که نمی شود به نیت قربه الی الله انجام داد!!"

استاد پناهیان-دانشگاه امام صادق-محرم 94-جلسه پنجم

 

این شاید شاه بیت بحث امسال استاد پناهیان بود... ینی اگه کل بحث این شب ها رو بخوام خلاصه به کسی بگم، همین جمله ست... کسی که بخواد بفهمه، با همین جمله می گیره اصل مطلب رو...

یادته چندی پیش چی گفته بودم در مورد عشق و بندگی؟! این که تمام لحظات زندگی ما دوراهی های انتخاب بین خواست خودمون(نفس) و خواست معشوق(خدا)ست و این ینی همون نیت... چقد از کارامون به نیت خواست معشوقه؟! چقد عاشق هستیم؟! چقد خودخواهیم؟! یادته گفتم خودخواهی ینی چی؟! چقد در به در خانه ی لیلا هستیم؟!

کاش یکم فکر کنیم... لااقل اون دنیا به خدا بگیم، خدایا، ما تفکر کردیم و خواستیم که عاشق بشیم، منتها بلد نبودیم که اینجوری گند زدیم... باور کن...[ پنجشنبه 30 مهر 1394 ] [ 22:58 ] [ *برف دونه* ]

[ بگو و رد شو...() ]


فقط خودت این دو بند رو از این دو تا نامه، با هم مقایسه کن:

نامه ی اخیر حضرت امام خامنه ای به جناب دکتر روحانی: « چگونگی رفتار و گفتار دولت آمریکا در مسئله‌ی هسته‌ای و مذاکرات طولانی و ملال‌آور آن، نشان داد که این نیز یکی از حلقه‌های زنجیره‌ی دشمنی عنادآمیز آنان با جمهوری اسلامی است. فریب‌کاری آنان در دوگانگی میان اظهارات اوّلیّه‌ی آنان که با نیّت قبول مذاکره‌ی مستقیم از سوی ایران انجام میشد، با نقض عهدهای مکرّر آنان در طول مذاکرات دوساله و همراهی آنان با خواسته‌های رژیم صهیونیستی و دیپلماسی زورگویانه‌ی آنان در رابطه با دولتها و مؤسّسات اروپاییِ دخیل در مذاکرات، همه نشان‌دهنده‌ی آن است که ورود فریب‌کارانه‌ی آمریکا در مذاکرات هسته‌ای، نه با نیّت حل‌وفصل عادلانه، که با غرض پیشبرد هدفهای خصمانه‌ی خود درباره‌ی جمهوری اسلامی صورت گرفته است.»

نامه ی اخیر جناب دکتر روحانی به حضرت امام خامنه ای: « به برکت ایستادگی قهرمانانه ملت ایران، مجاهدت دانشمندان و به‌ویژه شهدای گرانقدر هسته‌ای و تلاش شبانه‌روزی فرزندان شما در دولت و گروه مذاکره‌کننده، شش قدرت جهانی به ناکارآمدی تهدید، تحریم و تحمیل بر مردم ایران و نمایندگانشان اذعان نمودند، سیاست‌های اعلام شده خود مبنی بر تعطیلی برنامه هسته‌ای ایران و تداوم فشارها و تحریم‌های ظالمانه را کنار گذاشتند و مذاکره از موضع برابر بر مبنای احترام متقابل و شناسایی حقوق ملت ایران را پذیرفتند.»

شکلک خودزنی,شکلک سر به دیوار کوبیدن,شکلک خسته,,smiley self-immolation,smiley banging head against the wall,get tired,,مبتسم التضحیة بالنفس,مبتسم رئیس ضجیجا ضد الجدار,تتعب,
[ پنجشنبه 30 مهر 1394 ] [ 16:00 ] [ *برف دونه* ]

[ چیزی داری بگی اصن؟!() ]


«مشکل جهنمی ها در اون دنیا، ندونستن نیس. هیچ وقت برای اینکه کسی یه چیزیو نمی دونست، بازخواستش نمی کنن... بلکه مشکل اونا اینه که اهل فکر نبودن و در دونسته هاشون غفلت کردند. مولا علی(ع) می فرماید: شما به عمل به آنچه می دانید، محتاج ترید تا به یادگیری آنچه نمی دانید.

برای این که این غفلت ها پیش نیاد، باید فکر کرد... انسان با تفکّر (و نه تعلّم) به بسیاری از حقایق فطری ش خواهد رسید... به خاطر همینه که در قرآن بسیار بر تفکر تاکید شده... متاسفانه در زندگی ماها خیلی عوامل غفلت ساز تعبیه شده... بسیاری از مسائل در دنیا اصن عمداً طوری طراحی شده تا قدرت تفکر رو از انسان سلب کنه، مث گوش دادن به موسیقی، زیاد فیلم نگاه کردن، مطالب کوتاه کوتاه خواندن و ...

نباید اجازه داد کسی تفکر کردن رو از ما بگیره... ساعاتی از روز رو حتماً باید با خودمون خلوت کنیم و تفکر کنیم حتی اگر امام علی(ع) هم همیشه در دسترس ما باشه و برامون سخنرانی کنه، باز باید خودمون ساعاتی رو در خلوت تفکّر کنیم... این تفکّره که عبادته»

استاد پناهیان-دانشگاه امام صادق-محرم 94-جلسه چهارم

 

دارم فک می کنم این بچه مذهبی هایی که دائماً سرشون تو این شبکه های اجتماعیه و توهم زدن که دارن از اخبار عالم باخبر می شن و مباحثات دینی می کنن و کار فرهنگی می کنن و ...، چقد زیبا دارن توسط دشمنی که این شبکه های اجتماعی موبایلی رو طراح کرده، رو دست می خورن و به بازی گرفته می شن و خودشون خبر ندارن!!

توضیحات: حرف بسیاره... جاش اینجا نیس... بماند....[ چهارشنبه 29 مهر 1394 ] [ 11:36 ] [ *برف دونه* ]

[ اندیشه کنیم() ]


باز شب هفتم محرم اومد و شب لالایی فرا رسید...

السلام علیک ایّتها الطفل الرضیع...

برنامه ی امشب هیئت دانشگاه امام صادق(ع) فوق العاده تر از فوق العاده بود...

مث پارسال...

خدایا! شکرت... که امشبم منو به مهمونی ارباب راه دادی... الحمدلله...[ چهارشنبه 29 مهر 1394 ] [ 00:15 ] [ *برف دونه* ]

[ اشک() ]


«چرا باید برای ظهور مولا(عج) تلاش کنیم؟! که چی بشه؟! که دنیا قشنگ بشه و پر از عدل بشه و نعمت های الهی بر ما بباره و بتونیم راحت بخوریم و بخوابیم؟!

نه! ظهور یک مرحله از لقاءاللهه. ما برای ظهور دعا نمی کنیم که به نعمت های زمین برسیم... بلکه بعد از ظهور نعمت ها بر انسان خواهد بارید تا بتونه با خیال راحت فقط به رسیدن به خدا فکر کنه...امام زمان(عج) وجه اللهه... کسی که امام رو ببینه، به خدا مشتاق تر می شه... می فهمه که اگر ولی خدا اینه، پس خودِ خدا چه خواهد بود...»

استاد پناهیان-دانشگاه امام صادق-محرم 94-جلسه سوم

 

چه تعبیر عاشقانه و زیبایی بود از اشتیاق به ظهور... این ینی اونایی که تو دنیا عاشق ترن، به ظهور مولامون(عج) مشتاق ترن...وای خدای من... دنیای بعد از ظهور، دنیای حکومت عشّاق خواهد بود...[ سه شنبه 28 مهر 1394 ] [ 22:50 ] [ *برف دونه* ]

[ بگو و رد شو...() ]


«کسی که هدف زندگی اش را بهشت قرار دهد، می فهمد که بهشت به خودیِ خود خسته کننده خواهد شد. چون بهشت مثل هتل است. کسی به خاطر هتل مسافرت نمی کند. آنچه هتل را جذاب می کند، رسیدن به هدف سفر(مثلاً سیاحت یا زیارت یا ...) است. در بهشت هم این گونه است و آنچه آن را جذاب می کند، وصال یار است و یار هرگز کسل کننده نیست چون خدا بی نهایت است و همیشه حرف تازه برای گفتن دارد.»

استاد پناهیان-دانشگاه امام صادق-محرم 94-جلسه سوم


یاد این شعر باباطاهر افتادم که:

سه غم آمد سراغم هر سه یک بار

غریبــــی و اسیـــری و غــــم یار

غریبی و اسیـــــری چاره دیــــره

غــــم یار و غــــــم یار و غـــم یار...[ سه شنبه 28 مهر 1394 ] [ 13:42 ] [ *برف دونه* ]

[ بگو و رد شو...() ]


طرف ساعت ها تو ترافیک مسیر دانشگاه امام صادق(ع) می مونه تا خودشو سر ساعت 7 برسونه به سخنرانی استاد پناهیان عزیز، بعد تمام طول سخنرانی رو داره یه بند با موبایلش ور می ره و با دوستش حرف می زنه و می خنده...!!!

فأین تذهبون؟![ سه شنبه 28 مهر 1394 ] [ 10:30 ] [ *برف دونه* ]

[ بگو و رد شو...() ]


خدای من...

باورم نمیشه...

بازم بهم عمر دادی تا محرم رو ببینم...

اونم تو هیئت دانشگاه امام صادق(ع)...

باورم نمیشه...

عنایت مولا حسین(ع) ماست... قطعاً...

سلام ای هلال محرم... سلام...

توضیحات1: از پارسال عاشورا منتظر امسال بودم... یک سال را به خاطر یک ماه زنده ام...

توضیحات2: ینی میشه امسالم مث پارسال باشه که هر ده شب برم اونجا؟[ چهارشنبه 22 مهر 1394 ] [ 17:36 ] [ *برف دونه* ]

[ سلام ای هلال محرم() ]


به قول استاد پناهیان عزیزم : «اساساً آدمیزاد در سن چهارده سالگی با مشکلی در زندگی مواجه می شود به نام پدر و مادر!»

خدا این مشکل رو از ما آدما نگیره الهی به حق چهارده معصوم(ع)...

توضیحات: آخرای خرداد بود –دقیقاً یکی دو روز مونده به امتحان پایان ترمم!- که خدا بهم توفیق داد تونستم توی همایش «الگوی تربیت دینی در مهد کودک و دبستان» که توسط استاد پناهیان عزیزم برگزار شده بود، شرکت کنم و از طرح جدید ایشون در زمینه ی تربیت فرزند بهره ببرم... هرچند ربطی به این پست نداره ولی اگه دلت می خواد، می تونی خلاصه شو – که خودم نوت برداری کردم - از اینجا دانلود کنی...[ دوشنبه 20 مهر 1394 ] [ 06:48 ] [ *برف دونه* ]

[ نظر سازنده() ]


هرگز نمی بخشم کساییو که بدون علم در مورد من قضاوت کردن و بهم تهمت زدن...

واقعاً نمی تونم بفهمم...

ینی واقعاً اصن نمی تونم درک کنم...

چرا باید یکی با علم به این که داده هاش ناقصه، قضاوت کنه؟!

اصن نمی تونم هضم کنم...

تویی که می دونی داده هات از یه ماجرایی ناقص و یه طرفه ست، چطور جرأت می کنی قضاوت کنی؟ حتی تو ذهنت؟! دیگه چه برسه بخوای به زبونش بیاری...

واقعاً از خدا نمی ترسن اینجور آدما؟!

اصن نمی تونم درک کنم...نمی تونم هضم کنم...

طرف خیلی راحت حرفِ یه طرف ماجرا رو می شنوه، به راحتی میاد اون یکی طرف ماجرا رو مورد عتاب قرار میده!! آخه چطور همچین چیزی ممکنه؟! میشه مگه آخه همچین حماقتی؟! ینی آدم اینقد ابله؟!

اصن نمی تونم بفهمم... واقعاً نمی تونم...

حقیقتاً نمی بخشم کساییو که بدون علم در مورد من قضاوت کردن و بهم تهمت زدن...

توضیحات: «چیزى را كه بدان علم ندارى دنبال مكن، زیرا گوش و چشم و قلب، همه مورد پرسش واقع خواهند شد.» سوره اسراء آیه 36[ یکشنبه 19 مهر 1394 ] [ 14:24 ] [ *برف دونه* ]

[ مواظب باشیم() ]


.: تعداد کل صفحات 3 :. [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic