!!ورود هر گونه دغدغه، ممنوع

مجموعه کتاب های «نیمه پنهان ماه» رو حتما خیلی هاتون می شناسین... کتاب های نازکی که داستان زندگی شهداست از زبان همسراشون...

من خیلی هاشو خوندم... ولی قطعا زندگی نامه ی شهید «ناصر کاظمی» از همه شون بهتر و شیرین تر بود. عاشقانه شون خیلی به روز بود، خیلی واقعی، خیلی ملموس و خیلی امروزی! البته شاید یه جور همزادپنداری با شخصیت منیژه، همسر شهید، هم موجب شد این کتاب برام شیرین تر بشه. توصیه می کنم حتما بخونینش.

Image result for ‫ناصر کاظمی‬‎

یه توضیحی لازمه بدم اینجا

خیلی خوبه و خودم توصیه می کنم که جوونای ما، چه پسرامون، چه دخترامون، زندگی های شخصی و خانوادگی شهدا رو حتما مطالعه کنن در کنار ابعاد رزمی و نظامی زندگی اون ها. شهدا اسوه ی تقوا بودن و زندگی شون سرشار از نکات مفید و آموزنده ست که می تونه کمک کنه سبک زندگی اسلامی تری داشته باشیم. اما متاسفانه اخیرا مد شده یه عده از جوونامون با خوندن اینجور کتاب ها توقعشون از همسرشون میره بالا! ینی به جای اینکه خودشون از شهید یا همسرش الگو بگیرن، انتظار دارن طرف مقابلشون از اونا الگو بگیره و ناخودآگاه همسرشونو با شهید یا همسرش مقایسه می کنن!! خب واضحه که مقایسه کردن زندگی مشترکمون با زندگی هر کسی، حتی زندگی شهدا می تونه خرابکاری به بار بیاره.

گاهی هم الگوگیری هامون از زندگی شهدا غیرعاقلانه و به قولی جوگیرانه ست! می خواییم ادای اون شهید یا همسرشو در بیاریم درحالی که ظرفیتشو نداریم! یا همسرمون ظرفیتشو نداره!

در مجموع این آسیب متوجه کتاب های مربوط به زندگی مشترک شهداست و توصیه ی من به جوونا اینه که از تقوا و وارستگی و تکلیف گرایی شهدا و همسراشون الگو بگیرن نه از زندگی مشترک شون.[ دوشنبه 18 آذر 1398 ] [ 11:55 ] [ *برف دونه* ]

[ تحلیل و نظر() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic