!!ورود هر گونه دغدغه، ممنوع
متاسفانه در مورد ازدواج، خیلی از جوونای ما گیج می زنن... ینی هم قصد ازدواج دارن هم خیلی بچه های خوبی ان ولی در عملیاتی کردن امر ازدواج(با تمام مراحل و پستی و بلندی هاش) یکم گیج می زنن... گاهی گیر می کنن...نمی دونن مشکل کجاست... بعد نمی تونن حلش کنن ناامید میشن، بی انگیزه می شن...

به نظر من، یه جوون، قبل از هر چیزی باید مشکلشو با خود مقوله ی ازدواج حل کنه...باید بتونه خودشو بشناسه تا بعد بگرده سراغ کسی که مکملش باشه... توضیحاتش مفصله، بماند.

Image result for ‫مطلع مهر‬‎

عجالتاً می خوام کتاب مشهور «مطلع مهر» رو از جناب دکتر امیرحسین بانکی پور معرفی کنم که به نظرم کتاب خوبیه... یه دید خوبی می تونه به دوستان مجرد بده (چه پسر چه دختر) که یکم با آگاهی بیشتر و با نگاهی صحیح تر به سمت ازدواج برن... مراحل ازدواج رو گام به گام توضیح داده و راهنمایی کرده و حتی مثلا در بخش خواستگاری، نمونه های خوبی از سوالات خواستگاری رو مطرح کرده تا بهتون کمک کنه که هم به خودشناسی بیشتری برسین و هم بفهمین چه کسی برای زندگی مشترک مناسبتون هست.

کسی که عاقلانه و با آگاهی و مدیریت صحیح ازدواج می کنه، قطعا در فرایند ازدواج و زندگی مشترک به مشکلات کمتری برخورد خواهد کرد.

امیدوارم ازدواج جوونای دسته گل مون روز به روز عاقلانه تر و آمار طلاق روز به روز پایین تر بیاد ان شاءالله [ سه شنبه 14 آبان 1398 ] [ 17:56 ] [ *برف دونه* ] بگو و رد شو...