تبلیغات
!!ورود هر گونه دغدغه، ممنوع - عشق در برابر عشق

!!ورود هر گونه دغدغه، ممنوع
بعد از کتاب 7 جن، دومین کتاب رو از آقای «امید کوره چی» خوندم این روزا: عشق در برابر عشق

یه رمان عاشقانه ی پرتلاطم با تم مذهبی عشق به اهل بیت، مشخصاً حضرت امام حسن مجتبی(ع)

Related image

نوع نگاه کتاب جدید و جالبه...کتاب، داستان فانتزیِ عشق یه پسر ایرانی به نام هرمز به یک دختر عرب به نام ربیعه ست و همه ی این ها در زمان حیات کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی(ع) رخ میده ... من نمی دونم اینطور قاطی کردن تخیل و واقعیات تاریخی، اونم با تاریخ واقعی زندگی اهل بیت، از ابداعات آقای کوره چی هست یا قبلا هم کسی این سبک از رمان نویسی رو استفاده کرده... هرچی هست، جالبه... من که دوستش داشتم...  قطعا می تونه در افزایش محبت اهل بیت در دل های ما تاثیر زیبایی بذاره.

این که ایشون در این رمان، حضرت امام حسن مجتبی رو به عنوان شخصیت محوری داستان انتخاب کرده، خیلی جالبه چون ما اطلاعاتمون از این امام مظلوم خیلی خیلی کم هست. امیدوارم آقای کوره چی اجرشونو از خود کریم اهل بیت بگیرن ان شاءالله.

به نظر می رسه امید کوره چی برا نوشتن این کتاب، خیلی خیلی خیلی مطالعه کرده باشه... پاورقی های کتاب، از خود کتاب مهم تره!!! من با دقت زیاد پاورقی ها رو می خوندم و استفاده می کردم. اطلاعات تاریخی بی نظیری از زندگی امام حسن، زندگی امام علی، زندگی خلفای غاصب، سبک زندگی بنی امیه و همچنین تاریخ حمله ی اعراب به ایران و علوی شدن ایرانی ها در پاورقی ها موجوده که نویسنده همه رو با ذکر دقیق منابع اهل سنت بیان کرده.

این کتاب، که نشر کتابستان چاپش کرده، ایراداتی هم داره که خیلی زیاد به چشم میومد.

یکی از ایرادات رو که خیلی به چشمم بزرگ اومد، الان عرض می کنم: از اونجایی که این کتاب یه داستان  عاشقانه ی فانتزی هست و به بهانه ی این داستان عاشقانه، رشته ی محبت انسان رو با حضرت کریم اهل بیت(ع)، آقا امام حسن، زیاد می کنه، و نوع نگاه جدیدی داره و در عین حال متنش روان و شیرین هست، خیلی خیلی می تونست مناسب نوجوون ها باشه... اما متاسفانه نویسنده در رابطه با ذکر گناه های جنسی بنی امیه اصلا عفت کلام رو رعایت نکرده و این باز صحبت کردن و توصیف کردن دقیق از بسیاری از مسائل جنسی، از ایرادات بزرگ این کتاب هست، به طوری که بنده شخصا خوندن این کتاب رو برا نوجوون ها که هیچی، برا آدمای مجرد هم اصن توصیه نمی کنم! نویسنده می تونست ذکر این فسادها و ناهنجاری های عجیب و غریب و کثافت بازی های بنی امیه رو یکم بسته تر و عفیفانه تر مطرح کنه تا حیای کلام حفظ بشه و قبح گناه نشکنه و روح و روان خواننده خراب نشه.

محتوای کتاب از نظر این حقیر، ایرادات دیگه ای هم داشت که ترجیح میدم خصوصی به خود آقای کوره چی بگم...(بهشون دایرکت میدم ان شاءالله)

تشکر می کنم از دوست عزیزم که این کتاب رو بهم قرض داد. چند روزی که مشغول این کتاب بودم، روزهای لذت بخشی بود و یکم از حال و هوای بدی که توش بودم، خارج شدم. توصیه می کنم تو هم این کتاب رو بخونی. امیدوارم در آینده شاهد بیشتر نوشته شدن این سبک رمان ها باشیم.[ دوشنبه 9 مهر 1397 ] [ 19:56 ] [ *برف دونه* ] تحلیل و نظر