تبلیغات
!!ورود هر گونه دغدغه، ممنوع - حسینیه ی جماران

!!ورود هر گونه دغدغه، ممنوع
یکی از جاهایی که من مدت هاست می خوام برا بازدید برم و هی تو این همه سال، فرصت نشد، حسینیه ی جماران و بیت امام خمینی بود که بلاخره این تابستون فرصتی شد که برم و سری بزنم به اونجا.

حسینیه ی جماران که تو یکی از شمالی ترین نقاط تهران قرار داره، چسبیده ست به خونه ی اجاره ای امام که به خاطر توصیه ی اکید دکترها، به این منطقه اومدن. شما با ورود به کوچه، از سه تا بخش می تونین بازدید کنین: یکی خود حسینیه، یکی خونه ی امام و یکی هم نمایشگاه آثار و عکس های امام. نیاز نیست برا بازدید هزینه ای پرداخت کنین ولی برای ورود، کیف ها رو می گردن و لوازم الکترونی (به جز گوشی) رو ازتون می گیرن.

حسینیه ی امام رو بارها تو عکس های قدیمی دیدیم همه مون... همون جایی که بزرگ ترین حکیم چند قرن اخیر، با مردم کوچه و بازار مستقیم و چشم در چشم صحبت می کرد و معادلات دنیا رو تغییر می داد... وقتی به حسینیه رفتم حتی تصورشم نمی کردم که اینقد کوچیک باشه... تو عکس ها خیلی بزرگ به نظر می رسید.

بیت امام هم که بیشتر شبیه اتاق یه مسافرخونه بود!!! اتاق امام هم تو عکس ها مشهوره، یه فضای کوچیک و محقر و ساده که با اغلب سران و بزرگان کشورهای دنیا دیدار داشت.

نمایشگاه عکس ها و آثار امام هم به نوبه ی خودش جالب بود...عکس های حضرت امام از کودکی تا بعد از انقلاب... و کتاب های ایشون و همچنین نامه ها و هدایای ایشون...

به نظرم تو این دوره زمونه ای که به اسم امام که محبوب قلب ها بود و هست و خواهد بود- خیلی ها دارن خون مردم رو تو شیشه می کنن و مملکت رو ارث پدرشون می دونن، و بیت امام در حال تحریف شخصیت والای ایشون هستن و رفتارهای عجیبی ازشون سر می زنه (مث ساخت حرم حضرت امام به سبک کاخ های رومی!) لازمه جوون ها حتما یه بارم که شده به این حسینیه و این بیت کوچیک سر بزنن. لازمه کتاب های ایشون رو بخونن... حرف های ایشون رو بخونن... تا بدونن که ما برای چی انقلاب کردیم و قراره به کجا برسیم... و تو این مسیر چه چیزهایی خواهیم دید.

توضیحات: راستش حوصله ی بارگزاری عکس ها تو فضای بیان رو ندارم... خودت برا دیدن عکس ها به پیج اینستام سر بزن اگه خواستی. ممنون[ پنجشنبه 5 مهر 1397 ] [ 15:16 ] [ *برف دونه* ] بگو و رد شو...