تبلیغات
!!ورود هر گونه دغدغه، ممنوع - 7 جن

!!ورود هر گونه دغدغه، ممنوع
چند روز پیش یه کتاب متفاوت خوندم! در ژانر هارور (ترسناک)!!!

من هیچ وقت اهل داستان ها و کتاب ها و فیلم های ترسناک نبودم، اما این بار به تشویق اون برادری که از بر و بچه های ترنجستان بود، این کتاب رو اون روز خریدم وشروع کردم به خوندن...اسمش هست: 7 جن! نوشته ی آقای امید کوره چی

این کتاب که با قلم اول شخص مفرد نوشته شده، داستان ماجراجویی های یه پسر جوونه که علاقه ی وافرش به علوم غریبه (علم مربوط به جنیان و جفر و اعداد و طلسم و طالع و ...) موجب شد دو سال از جامعه فاصله بگیره و بره این علوم رو از صفر تا صدش پیش یه درویش خبیث که یه گوشه از یه گورستان قدیمی نزدیک شهر بابلسر زندگی می کرد، یاد بگیره... و بعد همین آموخته هاش به دردش می خوره تا به یه سری اهداف برسه و یه سری ماجراها براش پیش میاد... که خب نمیگم که لو نره!! :) بیشتر ماجراهای این کتاب در تهران و دیلمان (استان گیلان) اتفاق میفته.

جلد این کتاب، همونطور که از عکسش پیداست، خیلی متناسب با محتوای کتاب طراحی شده و جالبه که امید کوره چی در یکی از مصاحبه هاش در مورد این کتاب گفته که برای نوشتن این کتاب بیش از 1000 نسخه ی خطی و واقعی از منابع اسلامی و بزرگان علوم غریبه رو مطالعه کرده. در واقع شما با خوندن این کتاب، کاملا حس می کنین نویسنده خودش عمریه تو کار احضار اجنه ست و به تمام راز و رمزهای علوم غریبه و انواع طلسم ها و راه های باطل  کردنشون واقفه!!!!! و نکته ی جالب این کتاب اصن همین واقعی بودنشه... وگرنه کتاب های تخیلی در مورد جن و اشباح زیاد نوشته شده توسط انواع نویسنده های خارجی و ایرانی که خب صرفا جذابن و اعتباری ندارن... اون برادر هم که توی ترنجستان این کتاب رو به من و دوستم معرفی کرد، به همین دلیل این کتاب رو متفاوت از سایر کتاب های تخیلی تو این ژانر می دونست که نویسنده بر اساس واقعیات خلقت اجنه وآیات و احادیثی که در موردشون هست، و همچنین شیوه های ارتباط صحیح و ناصحیح انسان ها با اجنه این کتاب رو نوشته و برای نوشتنش از منابع اسلامی و معتبر استفاده کرده.

یه چیز خیلی جالب که در تمام طول کتاب براتون قطعا جلب توجه می کنه اینه که در طول ماجراهایی که پیش میاد، برای احضار اجنه و همچنین باطل کردن خیلی از طلسم ها پسر جوون قصه با جزئیات تمام توضیح میده که چه بخورهایی درست می کنه و چیو با چی قاطی می کنه و دقیقا چه وردی می خونه... این موجب میشه که سریعاً برا مخاطب این سوال پیش بیاد که این وردها و این دستورالعمل ها واقعی ان آیا؟!! ینی اگه مام انجامشون بدیم، جواب میدن؟!!!  نکنه اثر داشته باشن واقعا؟! O_o

جالبه که دقیقا این سوال رو خبرنگار از امید کوره چی پرسیده و این جواب رو شنیده که:

«نه، آنها همه تغییر داده شده و اوراد و اذکار گفته شده، موثر نیست و کارکردی ندارد و از این رو نگرانی وجود ندارد. سعی کردم در بخش‌هایی از کتاب که از آیات و روایات استفاده کرده‌ام، آن اذکار مستند باشد و با موضوع اصلی بی‌ارتباط نباشد ولی آنطور نیست که بتوان از آنها استفاده کرد.»


Image result for ‫کتاب 7 جن‬‎

اونطور که نویسنده گفت، این داستان قراره دنباله دار باشه و احتمالا به 7 جلد برسه.

از اصلی ترین خصوصیات این کتاب، مستند بودن مسائل برگرفته از علوم غریبه و همچنین بومی بودن داستانه؛ ینی به خاطر اینکه نقش اول داستان یه پسر ایرانیه و تمام ماجراها (به جز آخرش) تو ایران رخ میده، مخاطب ایرانی خیلی خوب می تونه باهاش ارتباط بگیره. میگن این کتاب مشهور شده به هری پاتر ایرانی!

راستی یکی دیگه از خصوصیات این کتاب، اینه که پر از لغت تازه و سخته که من به شخصه معنی خیلی هاشو نمی دونستم.

خلاصه که کتاب باحالیه و یه چند روزی می تونه شما رو ببره به یه فضای دیگه و حال و هواتونو عوض کنه... در ضمن، برخلاف چیزی که به اغراق اول کاری گفتم، این کتاب ترسناک نیس، فقط یکم ماجراجویانه ست، همین!

در ضمن، نویسنده به بهانه ی این ماجراهای ماوراءالطبیعه، حرف های مهم و بسیار زیبایی زده که به انسان آرامش میده ومی تونه تو زندگی مفید باشه... پیشنهاد می کنم حتما این کتاب هیجان انگیز رو بخونید و به نوجوون هایی که به این تیپ داستان ها علاقه دارن، هدیه بدید.[ سه شنبه 13 شهریور 1397 ] [ 07:18 ] [ *برف دونه* ] بگو و رد شو...