تبلیغات
!!ورود هر گونه دغدغه، ممنوع - بعد از خمینی

!!ورود هر گونه دغدغه، ممنوع
ماها همیشه از تاریخ معاصر، ماجراهای تلخ و شیرین کشورمون رو تا انقلاب اسلامی و فوقش بعدش یکم تا دفاع مقدس خوندیم و بهمون گفتن... همین... هیچ وقت کسی –نه در کتاب های درسی نه در تلویزیون- در مورد تاریخ تصمیم گیری های کلان سیاسی و اقتصادی کشور و افراد موثر در این تصمیم گیری ها بعد از انقلاب و بعد از جنگ بهمون نگفته... چیزی که من همیشه می خواستم در موردش بدونم...بدون سانسور!

چندی پیش با مستند جالبی آشنا شدم به اسم «بعد از خمینی» با شعار «ناگفته هایی از تاریخ انقلاب اسلامی»

مستند جالبی که 8 قسمت داره و به مهم ترین تصمیم گیری های سیاسی اقتصادی بعد از انقلاب به تفصیل پرداخته، تصمیم گیری هایی که نتایجشون تا امروز رو زندگی مردم تاثیر گذاشته.

حتما این مستند رو ببین...حتتتتتتتماً

Image result for ‫نقد مستند بعد از خمینی‬‎

عنوان هر قسمتش:

1-      پایان نخست وزیر

2-      آخرین ماموریت

3-      خمینی

4-      جمهوری دوم

5-      بن بست 598

6-      رادیکال ها

7-      ماموریت ویژه ی آقای وزیر

8-      تولد دوباره ی یک رویا                           


              بعضی از بخش های این مستند واقعا برای من حیرت آور بود. تصمیم گیری های عجیب یک عده در یک کشور اسلامی، جوگیر شدن(!) یک عده، و از همه بدتر، گزیده شدن چند باره از یک سوراخ توسط بعضی سیاسیون، واقعا انسان رو به بهت فرو می بره. این مستند همچنین به خوبی نشون میده که از نظر سیاسی، کشور چه بحران ها و شکاف هایی رو پشت سر گذاشته که اختلافات سیاسی الانِ خواص در مقابل اون هیچی نیس!!!

 امیدوارم این جور مستندها باز هم بیشتر و با جزئیات دقیق تر ساخته بشه و البته مسائل مربوط به زمان ما رو هم در ادامه ش نقل کنن. همین مستند رو هم وقتی قسمت هشتش رو می بینی، حس می کنی قراره ادامه داشته باشه ولی من هرچی گشتم چیز بیشتری پیدا نکردم. شاید قسمت های بعدی ش در آینده بیرون بیاد. 

Image result for ‫نقد مستند بعد از خمینی‬‎

در ابتدای این مستند نوشته شده:

«این مستند روایتی است بر اساس اسناد تاریخی و خاطرات نسل اول سیاستمداران جمهوری اسلامی ایران. این بار نسل سومی ها روایت می کنند، نسلی که دانستن را حق خود می داند و در برگه های پنهان تاریخ هم به دنبال حقایق است.»[ شنبه 30 تیر 1397 ] [ 05:49 ] [ *برف دونه* ] تحلیل و نظر