تبلیغات
!!ورود هر گونه دغدغه، ممنوع - مخدر

!!ورود هر گونه دغدغه، ممنوع
اینو یادته قبلاً گفته بودم؟!

جالبه که من خودم چند سال پیش در مورد موسیقی به این نتیجه رسیده بودم اول، بعداً با این حرف های امام مواجه شدم که برام خیلی جالب بود و مطمئن شدم که نتیجه ی تجربی ای که خودم به دست آوردم، ظاهراً صحیح بوده. حتی برام جالبه که امام از واژه ی تخدیر و مخدر استفاده کرده، در حالی که من این حرف های امام رو قبل از نوشتن اون پست نخونده بودم!!!!

یادمون باشه که امام خمینی(ره)، قبل از اینکه یک انقلابی و سیاستمدار باشن، یک فقیه و عالم دینی و یک عارف بزرگ در عصر ما بودن که دوست و دشمن به علم ایشون اعتراف کرده و می کنن...

بحث ایشون که کامل ترش در جلد 8 صحیفه هست و من قسمت هایی ش رو برات در ادامه میذارم، کاملاً دلسوزانه ست وگرنه اگه یک سیاستمدار قدرت طلب بودن، قطعاً جوانان رو به موسیقی و انواع سرگرمی های تخدیرکننده تشویق می کردن تا کاری به کار حکومت نداشته باشن و سرشون گرم باشه تا بتونن بچاپن! رادیو و تلویزیون مون که خیرسرشون به این حرف ها عمل نکردن!!! لااقل ما حرف های دلسوزانه ی این پدرِ پیرِ امت رو در سبک زندگی شخصی مون جدی بگیریم تا روحمون سالم تر بمونه:

«از جمله چیزهائی که باز مغزهای جوان ها را مخدر می کند و تخدیری است موسیقی است. موسیقی اسباب این می شود که مغز انسان وقتی چند وقت به موسیقی گوش کرد تبدیل می شود به یک مغزی غیر آن کسی که جدی باشد، از جدیت انسان را بیرون می کند و متوجه می کند به جهات دیگر... موسیقی از اموری است که البته هر کسی بر حسب طبع خوشش می آید، لکن از اموری است که انسان را از جدیت بیرون می برد و به یک مطلب هزل می کشاند، دیگر یک جوانی که عادت کرد که روزی چند ساعت را با موسیقی سر و کار داشته باشد (که اینها شاید اکثر رادیوشان و تلویزیون شان از همین قسم ها بود) یک جوانی که اکثر اوقاتش را صرف بکند پای موسیقی و اکثر اوقاتش را صرف بکند در اینکه پای موسیقی بنشیند و اینها، این از مسائل زندگی و از مسائل جدی بکلی غافل شود، عادت می کند، همانطور که به مواد مخدره عادت می کند. کسانی که به مواد مخدره عادت می کنند، دیگر نمی توانند یک انسان جدی باشند که بتوانند در مسائل سیاسی فکر بکنند. فکر انسان را موسیقی جوری کند که دیگر نتواند در غیر همان محیط موسیقی و مربوط به شهوات و مربوط به موسیقی نتواند اصلش فکرش را بکند... موسیقی با تریاک فرق ندارد، تریاک یک جور خلسه می آورد این یک جور خلسه می آورد.»
[ جمعه 13 بهمن 1396 ] [ 00:58 ] [ *برف دونه* ] تحلیل و تفکر