تبلیغات
!!ورود هر گونه دغدغه، ممنوع - اشنوگل

!!ورود هر گونه دغدغه، ممنوع
فیلم اشنوگل رو دیدم چون همیشه معتقدم باید فیلم های دفاع مقدسی رو دید، حتی اگه چرت باشن! باید فیلم های دفاع مقدسی رو دید و حمایت کرد تا سینماگران کشور تشویق بشن و رو بیارن به ساخت فیلم های دفاع مقدسی... تا به قول حضرت آقا استخراج کنن گنج های نهفته در فرهنگ غنی دفاع مقدس رو. سینمای ما در حوزه ی دفاع مقدس هنوز که هنوزه نتونسته انگشت کوچیکه ی کتاب های دفاع مقدسی ما بشه... سینما هنوز خیلی عقبه!

Related image

اسم فیلم از اول هم عجیب بود... نمی دونستم ینی چی... حدس می زدم اسم یه مکان باشه!!! اما در جریان فیلم فهمیدم به اون  نی مخصوص غواص ها که باهاش از زیر آب نفس می کشن، میگن اشنوگل!!
Image result for ‫اشنوگل‬‎

آره! این فیلم در مورد شهدای غواص بود... همون شهدای غواصی که اون سال به طرز عجیبی دل همه ی ایرانی ها رو سوزوندن... اما در یه قالب داستانی خیلی جذاب و هیجان انگیز... در واقع ماجرا خیلی جنایی تر از اونی که فکرشو بکنی، به نظر می رسه!! اینقد هیجان داستانی فیلم بالا بود که من اصن از بعد دفاع مقدسی ش لذت نبردم!!!! حس می کنم باید برم دوباره ببینمش تا این بار با خیال راحت و بدون استرس بتونم از به تصویر کشیدن حماسه سازان غواص لذت ببرم!

Image result for ‫اشنوگل‬‎

فیلم اشنوگل با بازی برزو ارجمند، رحیم نوروزی، کاوه سماک باشی و ماه چهره خلیلی و به کارگردانی علی سلیمانی و هادی حاجتمند(که اولین تجربه ی کارگردانی شون بوده)، شاید ایرادات فنی جنگی و نظامی داشته باشه(ینی مثلاً یه چیزاییو در جنگ نشون داده باشه که رزمنده های جنگ بخندن و بگن اینجوری عملیات نمی کنن که بابا! باید اونجوری نشون میدادن!) ولی از حیث سناریو بسیار جذاب و هیجان انگیز بود... و تو تا آخر داستان هی منتظر بودی ببینی بلاخره این بابایی که دارن ازش حرف می زنن جاسوس بوده یا نه!!!

Image result for ‫اشنوگل‬‎

صحنه های زنده به گور شدن شهدای دست بسته ی غواص در این فیلم به طرز تاثیرگذاری نشون داده شد و اصلاً سازندگان این فیلم اونو به این شهدا و خانواده هاشون تقدیم کردن. در واقع اشنوگل ادای دین سینمای ایران به شهدای دست بسته ی غواص بود.

Image result for ‫اشنوگل‬‎

پیشنهاد می کنم حتماً ببینی این فیلم زیبا و متفاوت دفاع مقدسی رو...

Image result for ‫اشنوگل‬‎

Image result for ‫اشنوگل‬‎

توضیحات1 : دیالوگ ماندگار این فیلم از نظر من این بود: آسون ترین کار تو جنگ، مُردنه! سخت ترین کار، جنگیدن!

توضیحات2 : صحنه ی خشن و جنگی نداره این فیلم... دل نازک ها هم می تونن برن ببینن :)

توضیحات3 : مصاحبه با کارگردان... حتما بعد از تماشای فیلم، بخونش اینو[ شنبه 7 بهمن 1396 ] [ 04:28 ] [ *برف دونه* ] تحلیل و تفکر