!!ورود هر گونه دغدغه، ممنوع
وقتی اون روز توی سن 13 سالگی داشتم تو زمین بسکتبال مدرسه، با بچه ها بسکتبال بازی می کردم که یکی از دوستان از نمایشگاه علمی مدرسه-که در سطح شهر برگزار شده بود- برگشت و اومد سراغ من و بهم گفت که دلت بسوزه، عدل همین امروز که نیومدی نمایشگاه، یه آقایی اومد و به ما چند نفر که تو غرفه ی نجوم بودیم، بلیط مجانی کنسرت علیرضا عصار رو –که قرار بود چند روز بعد توی شهر برگزار بشه- داد، (بلیطی که اون موقع قیمتش 36 هزار تومن بود) و من واقعاً دلم سوخت، هیچ وقت فک نمی کردم که 15 سال بعد، بتونم تو کنسرت این خواننده ی خوش صدا شرکت کنم... خواننده ای که 20 ساله با کارهاش آشنا هستم و خیلی هاشو حفظم و همیشه به صدای پرصلابتش، به صاحب سبک بودنش در موسیقی پاپ، به وقار رفتاری ش، به موسیقی فاخر کارهاش و از همه مهم تر، به محتوای اشعاری که انتخاب می کنه، افتخار می کردم.

خوشحالم که اولین تجربه ی حضورم در کنسرت یه خواننده، با حضور در کنسرت علیرضا عصار عزیز رقم خورد. یه کنسرت بسیار پرشور، باوقار، پرمحتوا، سرشار از هنر و فوق العاده پرشکوه...کیفیت سالن، نور و صدا واقعاً عالی بود... و تقریبا هیچ تایم پرتی در این برنامه وجود نداشت و عصار و گروهش تمام دو ساعت رو بدون وقفه برامون اجرا کردن... یکی از نکات بسیار جالب توجه برای من این بود که مخاطبین این کنسرت(که حدود 2000 نفر بودن) در عین هیجان زده بودن و شادی کردن، بسیار باوقار و متین بودن و هیچ رفتار ناشایستی در کنسرت مشاهده نکردیم... من فک می کنم علتش، وقار و متانت خود خواننده ست... شخصیت هر خواننده یا هنرمندی قطعاً در شخصیت مخاطبینش تاثیر میذاره... عصار خواننده ایه که در 20 سال گذشته سبک جدیدی رو در موسیقی پاپ بعد از انقلاب ایجاد کرد و اینقد کارهاش وزین و فاخر بود که هنوزم که هنوزه، هیچ خواننده ای نتونسته جاشو بگیره یا کارهاش اندکی شبیه اون بشه... به نظرم قدر این خواننده ی مردمی رو باید دونست و از این که عرصه ی موسیقی کشور، چنین خواننده ی مسلط، خوش صدا، پرصلابت، صادق، متواضع و باوقاری داره، باید به خودش بباله...

دیشب شب بسیار شیرینی برای من بود... و این شیرینی رو بعد از خدا، مدیون همسر عزیزم هستم که چند هفته ی پیش، بلیط این کنسرت رو به عنوان هدیه ای غافلگیرکننده بهم داد! :)

توضیحات1 : عصار برای ما دهه ی 60 ای ها، خواننده ی خاصیه... اینقد اشعارش رو توی تلویزیون پخش می کردن که همه مون حفظ بودیم... اولین خواننده ای بود که از شعر شاعران بزرگ مث مولانا در موسیقی پاپ استفاده می کرد و به خاطر سبک خاص خوندنش، من واقعا از این اشعار لذت می بردم. آخه همه ش عادت داشتیم این اشعار رو در موسیقی های سنتی بشنویم و نوعِ موسیقی سنتی طوریه که آدم تقریباً هیچی از شعر نمی فهمه!!! :))))) در ضمن، به عنوان کسی که تمام آلبوم هاشو گوش کردم، به نظرم شعر "وطن" خاص ترین، تاثیرگذارترین و در یک کلام، شاهکار این خواننده ست.

توضیحات2: هر وقت اینستاگرام اوکی شد، سعی می کنم قطعاتی از کارهاشو برات بذارم اونجا[ چهارشنبه 13 دی 1396 ] [ 21:21 ] [ *برف دونه* ] بگو و رد شو...