تبلیغات
!!ورود هر گونه دغدغه، ممنوع - مریم مقدس

!!ورود هر گونه دغدغه، ممنوع
این روزها شبکه ی افق داره سریال بسیار زیبای «مریم مقدس» رو بازپخش می کنه. من هیچ وقت این سریال رو کامل ندیدم... به خاطر همین همیشه منتظر بودم یه بار از اولش کامل همه ی قسمت هاشو ببینم که الحمدلله فعلا دارم اونو دنبال می کنم از شبکه ی افق. واقعاً سریال زیبا و مهمیه. مطالعات بسیار زیادی پشتش وجود داشته و با کارگردانی آقای شهریار بحرانی عزیز، به خوبی از آب در اومده. موسیقی بسیار عمیق و فاخر این فیلم از استاد مجید انتظامی عزیز، جذبه ی خاصی به این فیلم بخشیده.

Related image

یکی از عوامل فیلم، توضیح می داد که چطور نقش حضرت مریم رو انتخاب کردن و نکته ی جالبش این بود که می گفت با خانم شبنم قلیخانی قرار گذاشتیم که دو ماه قبل از شروع کار، ایشون تا حد ممکن از خونه خارج نشن و حتی جز در واقع ضروری از اتاقشون خارج نشن تا بتونن به خوبی اون حس معصومیت و زهد رو بگیرن. و می گفتن اینقد ایشون این نقش رو خوب بازی کردن که اگه قرار باشه دوباره برگردیم و این فیلم رو بسازیم، از ایشون برای این نقش استفاده خواهیم کرد.

Image result for ‫سریال مریم مقدس‬‎

یادمه یکی از اسقف های اعظم لبنان تعریف می کرد که وقتی این فیلم به ما پیشنهاد شد، ما روی خوش نشون ندادیم چون گفتیم اینو مسلمون ها ساختن و تازه معلوم نیس چه کسی نقش این قدیسه رو بازی کرده باشه که حرمتش حفظ شده باشه. اما وقتی فیلم رو دیدیم، به شدت تحت تاثیر قرار گرفتیم و مسئولین لبنان رو برای اکرانش تشویق کردیم.

Related image

متاسفانه این فیلم اونطور که باید برد جهانی پیدا نکرد. غرب، همیشه کارهای بی محتوای خودش رو چنان بزک می کنه و چنان جو میده که همه ی دنیا خبردار بشن که فلان کار ساخته شده اما ماها وقتی کارهای بامحتوا و فاخر هم می سازیم، اونطور که باید روی رسانه ای شدنش کار نمی کنیم. این فیلم می تونست برای دنیای مسیحیت و غرب، بسیار جذاب و تاثیرگذار باشه و اهداف مهمی رو در زمینه ی تقریب مذاهب محقق کنه که متاسفانه به نظر می رسه اینطور نشد.

حضرت مریم(س)، یکی از چهار زن برتر عالمه... قرآن ایشون رو الگوی تمام مردم دنیا معرفی کرده... ان شاءالله بتونیم طوری زندگی کنیم که ایشون هم در کنار سایر زنان برتر دو عالم، از ما راضی باشن و شفیع ما بشن در روز قیامت...[ دوشنبه 27 آذر 1396 ] [ 02:14 ] [ *برف دونه* ] تحلیل و تفکر