تبلیغات
!!ورود هر گونه دغدغه، ممنوع - اربعین نوشت 95- قسمت چهارم

!!ورود هر گونه دغدغه، ممنوع
خب بسه دیگه! حال خوش معنوی به کنار! اصن نمی شه هم خیلی توضیحش داد. بهتره برم سر بحث بسیار خوشمزه ی غذاهای عراقیِ توی مسیر... هرچی از خوشمزگی شون بگم، کمه! (شکمو هم خودتی!!!) می خوام عکس یکی یکی شونو بذارم برات و درموردشون توضیح بدم. (پارسال می خواستم وقتی برگشتم همین کارو بکنم، ولی متاسفانه مصادف شد با مریضی و بعد فوت مادربزرگ عزیزم که دیگه حال و رمق این داستان رو ازم گرفت.)

بذار قبلش یه چیز جالب بگم! به درخواست من، ما از ایران حدود یک کیلو(شایدم بیشتر) آجیل و خشکبار با خودمون برده بودیم!!!!! :)))))) هرچی همسرم می گفت لازم نیس، من میگفتم چرا لازمه! من که عمراً به غذای عراقی ها دست نمی زنم، بهداشت ندارن که! من زود مریض میشم. عفونی میشم. نمی خوام که مریض بشم. می خوام بعدش زیارت کنم. همسرم می خندید و می گفت ینی سه روز رو می خوای فقط با آجیل زنده بمونی؟! می گفتم آره!!! می گفت خیله خب! باشه! واقعیت این بود که وقتی از سفرمون برگشتیم، آجیل ها کلاً دست نخورده مونده بودن!!! اینقد غذاهای توی مسیر خوشمزه و دوست داشتنی بودن، که نمی شد اونا رو نخوری! بعد آدم راه هم میره در تمام طول روز، خب انرژی می خواد! بعد خوشحال هم می شدن غذاشونو می خوردی، به خاطر همین دلت نمیومد که نخوری... دوس داشتی خوشحالشون کنی... خلاصه که همه ی عوامل دست به دست هم داده بود تا من هرچی غذای موکب بود، بخورم! تقریبا نذاشتم چیزی از دستم در بره!!!! نمی دونم چون اربعین بود و عراقی ها با عشق این غذاها رو درست کرده بودن، خوشمزه بود، یا همیشه غذاهاشون همینقد خوشمزه ست!  وقتی می دیدن زائری به سمت موکبشون میره، طوری از جا می پریدن و با اشتیاق ازت پذیرایی می کردن و برات غذا می کشیدن، که هر کس بی خبر باشه و صحنه رو ببینه، فک می کنه لابد به ازای هر پرس غذا قراره پول خوبی گیرش بیاد و با این کارها، داره تلاش می کنه جذب مشتری کنه!!! کسی که حسین(ع) رو نشناسه، چه میدونه این عشق ها از چه جنسی ان؟! دلم برای مردم عالم می سوزه که هرگز به عمرشون این صحنه های بهت آور رو از نزدیک نمی بینن!

خلاصه که عالی بود... ینی از نظر معنوی به کنار، از نظر مادی هم کللللی به آدم خوش می گذشت!!! :)))) این وسط اسم و طرز تهیه ی چند تا غذای عراقی رو هم یاد گرفتم!!

حالا تو پست های بعدی سعی می کنم عکس و خاطره ی چند نمونه از این غذاهای خوشمزه شونو بذارم برات... 


توضیحات1: سعی می کنم اینجا هم یه تعداد عکس از غذاهای خوشمزه شون بذارم ولی بیشتر عکس ها و فیلم ها توی پیجم هست که میتونی اونجا بری ببینی شون

توضیحات2: اصن کسی اینجا رو می خونه که من برم کلی عکس آپلود کنم اینجا بذارم آیا؟! اگه کسی نیس، بی خود زحمت نکشم! 

توضیحات3: ادامه دارد...[ چهارشنبه 10 آبان 1396 ] [ 15:12 ] [ *برف دونه* ] بگو و رد شو...