تبلیغات
!!ورود هر گونه دغدغه، ممنوع - ماجرای نیمروز

!!ورود هر گونه دغدغه، ممنوع
پریشب با آقای همسر رفتیم سینما که فیلم "ماجرای نیمروز" رو ببینیم... تعریفش رو زیاد شنیده بودیم... و دیدیم تو یه مدت کمی خیلی فروش کرد... این شد که رفتیم ببینیمش... بذار حرف آخر رو همین اول بزنم:

ببین! آب دستته، بذار زمین برو سینما ببین ش!

 Image result for ‫ماجرای نیمروز‬‎

واقعاً محشر بود... از همه نظر...

کارگردانش محمدحسین مهدویان هست، یه جوون متولد سال 60 که قبلاً مستند زندگی شهید حسن باقری(آخرین روزهای زمستان) و فیلم سینمایی حاج احمد متوسلیان(ایستاده در غبار) رو ازش دیدیم.

Related image

موضوع فیلم «ماجرای نیمروز» مربوط میشه به اتفاقات تلخ سال 60، سالی که منافقین رسماً وارد فاز مسلحانه برای مبارزه با نظام اسلامی شدن. ترورهای آیت الله بهشتی، شهید رجایی، شهید باهنر و ترور حضرت آقا که اون موقع امام جمعه ی تهران بودن... و همچنین ترورهای کور منافقین تو کوچه و خیابون... بارها در این باره خوندیم و شنیدیم ولی من حتی فکرشم نمی کردم اوضاع شهرها(به خصوص تهران) ایننننقد وحشت آور و خوفناک بوده باشه... این فیلم واقعاً مث یه تونل زمان می بردت به سال 60 در تهران... صحنه ها محشره... اصن من نمی دونم اینا کجا فیلم برداری این فیلم رو انجام دادن که اینققققد شبیه خیابون های سال 60 تهران شدن!

ماجرای این فیلم، مربوطه به یه تیم اطلاعات عملیات که می خوان عامل این ترورها رو کشف کنن... یه ماجرای فوق العاده هیجان انگیز و اکشن و در عین حال تاثیر گذار!

در تاثیرگذاری و موفقیت داستان پردازی این فیلم همینقد بهت بگم که وقتی به این تیم اطلاعاتی خبر میدن که مثلاً ساختمون حزب جمهوری رو امروز صبح منفجر کردن، اینقد توی فیلم غرق هستی که با خودت میگی واااای شهید بهشتی هم اونجا بود، نکنه کشته شده باشه!!!!!!!!!! یا چند وقت بعدش که قضیه ی انفجار ساختمون پاستور رو می گن تو فیلم، با خودت میگی واااااای نکنه رجایی هم آسیب دیده باشه!!! ینی تا این حد این فیلم تو رو می بره تو زمان سال 60 و الحق که صحنه ها کاملاً متناسب اون سال هست. بازیِ بازیکنانش هم که حرف نداره... اصن یه درصد احتمال نمیدی اینا دارن فیلم بازی می کنن!!

به نظر من این فیلم هیجان انگیز اگه واقعی نبود، به اندازه ی کافی جذاب بود خودش... دیگه چه برسه وقتی می فهمی ماجراهای این فیلم کاملاً واقعی و بر اساس تاریخ ساخته شده و فقط اسم ها رو عوض کردن و چقد حس عجیبی بهت دست میده وقتی می فهمی همین سی و خرده ای سال پیش تو همین کشور، این بلاها رو سر مردم بی گناهت آوردن... مردمی که مث کوه محکم بودن و ذره ای غر نزدن و اعتراض نکردن و با قدرت پشت انقلابشون، پشت نظامشون واستادن... مردمی که هنوز از انقلابشون فارغ نشده بودن که جنگ در گرفت و هنوز خوب پردازش نکرده بودن چی شده که همزمان بحث کردستان و بحث این ترورها هم پیش اومد... این همه امتحان سخت به صورت همزمان برای یه ملت، واقعا عجیبه... و مردم صبور ما چه سرافرازانه و چه مقتدرانه از این امتحان ها بیرون اومدن... احسنت به سازندگان این فیلم که جوونای امروز رو بردن به اون زمون تا شاید کمی درک کنن که برای امنیت این خاک چه خون دل ها که خورده نشد و چه بی گناه هایی که شهید نشدن... باورم نمیشه یه کارگردان نسل سومی انقلاب، این فیلم رو ساخته باشه!! کسی که خودش تازه تو همون سال به دنیا اومده بود!

دیدن این فیلم محشر رو از دست نده... زودتر برو چون ممکنه دیگه کم کم اکرانش از پرده ها برداشته بشه چون مدت هاست که رو پرده ست.

Image result for ‫ماجرای نیمروز‬‎

و در ضمن، لطفاً منتظر نمون اینجور فیلم های ارزشی که سازندگانش جوون هستن، بیاد تو تلویزیون  که بعد ببینی ش، برو سینما و به خاطرش پول بده تا این سازندگان جوون و پردغدغه انگیزه ی فیلم سازی های مشابه رو پیدا کنن. امیدوارم سینمای ایران و انقلاب روز به روز پرمحتواتر و موفق تر بشه و به زودی شاهد فیلم های استراتژیک و ارزشی بیشتری باشیم.

با آرزوی موفقیت در دنیا و اجر اخروی برای محمدحسین مهدویان(نویسنده و کارگردان) و سید محمود رضوی(تهیه کننده)[ دوشنبه 28 فروردین 1396 ] [ 22:33 ] [ *برف دونه* ] دوست دارم نظرتو بشنوم...